Sağlık

Spor ve Diyet Yapıyorum Kilo Veremiyorum

Written by Merve

Spor ve Diyet Yapıyorum Kilo Veremiyorum sorunu birçok insan için problem oldu. Yazımızda bunun problemlerinin ne olduğuna göz attık.

Bkn: Prp ile saç tedavisi | Prp saç çıkarır mı?

Spor ve Diyet Yapıyorum Kilo Veremiyorum

Spor ve Diyet Yapıyorum Kilo Veremiyorum

Spor ve Diyet Yapıyorum Kilo Veremiyorum

Spor ve diyet yapmanıza rağmen hala kilo veremiyorsanız bunun birçok sebebi olabilir. Bu nedenlerin en çok tekrarlananlara göz atalım.

Bilmediğiniz Bir Hastalık Olabilir

Bilmediğiniz bir hastalıktan ötürü kilo vermeniz durmuş olabilir. Burada doktora gidip kan testi yaptırmanız ve varsa bir hastalığınız tedavi olmanız gerekmektedir.

Kullandığınız İlaçların Yan Etkilerini Öğrenin

Düzenli olarak kullandığınız ilaçların yan etkileri nde kilo almak olabilir. İlacı kesmek yerine doktora başvurmanız ve kullandığınız ilaçların değerlendirmesini yapmanız önemlidir.

Yeteri Kadar Su İçmiyor Musunuz?

Su içmek bilinenin aksine kilo vermeniz de oldukça yararlıdır. Genel olarak her insanın günde en az 2 litre su içmesi gerekmektedir. Yeteri kadar su içemiyorsanız veya gün içerisinde su içmek aklınıza gelmiyorsa telefonunuza su içmenizi hatırlatacak uygulamaları indirebilirsiniz.

Stres Seviyenizi Kontrol Edin

Stres her şeyi de etkili olduğu gibi kilo verme sürecinizde de etkilidir. Stres seviyenizi üst noktada tutuyorsanız kilo vermeyebilirsiniz. Öncesinde sitresi yok edin ve bir kez de öyle kontrol edin.

About the author

Merve

Türkiye'nin en büyük kadın bilgi platformunun 'Proje yöneticisi.'

Leave a Comment