Bakım

Sinameki ile Saç Uzatma | Sinameki ile Saçlar Bir Ayda Kaç Santim Uzar?

Written by Merve

Sinameki ile saç uzatma son zamanlarda kısa zamanda saçları rapunzel gibi uzatmada birçok insanın tercihi haline geldi. Aynı zamanda sinameki saç dökülmesi problemini de ortadan kaldırarak mucizevi dokunuşlarını sergilemeye devam ediyor. Dolayısıyla saç için sinameki kürü oldukça faydalı diyebiliriz. İçerisinde saça uygun olan tüm vitamin ve mineralleri içermesi bu kürü saç için mucizevi kılıyor. Özellikle 2019 yılında birçok ınfluencerın saça sinameki kürü uygulamasından sonra popüler bir hal aldı.

Bununla birlikte kullananlar saçlarının gürleştiğini de yorumlarda belirtti. Yani sinameki otu saç için uzama etkisinin yanı sıra gürleştirme etkisi de yapmaktadır. Şimdi yazımızın içerisinde sinameki saç gürleştirme maskesinden ve sinameki kürü saç uzatma maskesinden söz ettik.

Bkn: Karanfil ile saç uzatma | Karanfil ne kadar sürede saç uzatır?

Sinameki ile saç uzatma
Sinameki ile saç uzatma

Sinamekinin saça faydaları

Güzellik sektörünün yüzyıllardır vazgeçilmez malzemesi olan sinameki otu son zamanlarda kendisini hızlı saç uzatma ile bir hayli gösterdi. İçerisinde saça dair tüm vitamin ve mineral komplekslerini barındırması onu saç için vazgeçilmez kıldı. Sinameki otunun saçlara faydaları şu şekildedir.

 • Saçların hızlı uzamasına katkıda bulunur.
 • Saçları gürleştirir.
 • Saçların eski parlaklığına kavuşmasını sağlar.
 • Diğer malzemeler ile desteklendiğinde saça nem yükler.

Sinamekinin saça zararları

Her uygulamanın saça zararı dozunun kaçmasından kaynaklanabilir. Bunun için sinameki otunu saçlarınıza yeterli miktarda uygulamanız önemlidir. Dozun aşılması halinde saçlarınızda dökülmeler, kurumalar ve kırılmalar meydana gelebilmektedir.

Ayrıca öncesinde uygulamadan deriniz hassas bölgesinde (Enseniz, kollarınızın iç kısımları gibi.) alerji testi yapıp uygulayınız.

Sinameki ile saç uzatma
Sinameki ile saç uzatma

Sinameki ile saç gürleştirme

Ağaç gibi kalın ve gür saçlara sahip olmak aslında bilinenden çok daha kolay. Lakin bundan önce eksik vitaminleri tamamlamak, saçlara düzenli kan akışı sağlamak ve doğru beslenme çok önemlidir. Sonrasında bahsedeceğimiz maskeyi göz önüne alabilirsiniz.

Malzemeler:

 • Biraz sinameki otu
 • 2 su bardağı ılık su
 • 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı
 • 1 tatlı kaşığı susam yağı

Yapılışı:

Kaynayan suyun içerisine bir tutam sinameki otu atın. Daha sonrasında eritişmiş Hindistan cevizi yağını ve susam yağını ilave edin. Tamamen karıştığına emin olduktan sonra nemli saçlarınıza maskeyi kökten uca yedirin. 40 dakika kalması yeterli olacaktır. Haftada 1 kez yapmanız yeterli.

Sinameki ile saç dökülmesi

Eğer ki saç dökülme probleminiz var ise, bunun öncelikle bir doktor muayenesinden geçmesi gerekmektedir. Saçlarınızda bir vitamin eksikliği var ise, bunun giderilmesi önemlidir. Daha sonra size bahsedeceğimiz maskeyi uygulayın.

Malzemeler:

 • 2 tatlı kaşığı bal
 • 1 tutam sinameki otu
 • 3 bardak ılık su
 • 1 tatlı kaşığı elma sirkesi

Yapılışı:

Ilık suyun içerisine sinameki otunu atın ve 10 dakika kaynatın. Daha sonrasında kalan malzemeleri ilave edin. Karışım ılıyınca nemli saçlarınıza yedirin. Bir streç film sararak 50 dakika karışımın saçlarınızda kalmasını sağlayın. Haftada 2 kez yapmanız yeterli olacaktır.

Sinemaki ile saç uzatma

Saçların uzaması için öncelikle doğru beslenmek önemlidir. Dıştan yapılan müdahaleler saçın uzamasında %20 katkı sağlarken içerden müdahale etmen %80 etkilemektedir. Dolayısıyla saçlarınızı uzatma yolunca doğru beslenip şimdi vereceğimiz tarifi uygulamanız gerekmektedir.

Malzemeler:

 • 1 tutam sinameki otu
 • 2 bardak ılık su
 • 1 bemiks ampul
 • 2 evigen ampul
 • 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı

Yapılışı:

Öncelikle malzemeleri oda sıcaklığına getirin. Ilık suyun içerisine sinameki otunu ilave edin. Kaynayana kadar ocakta bekletin. Bu sırada Hindistan cevizi yağını da eritebilirsiniz. Daha sonra karışım ılıyınca kalan tüm malzemeleri içerisine ilave edin. Saçlarınıza 10 dakika masaj yapın. Maskeyi de 40 dakika boyunca bekletin ve soğuk su ile saçlarınızı maskeden arındırın. Haftada 1 defa yapmanız yeterlidir.

Sinameki ile saç uzatma
Sinameki ile saç uzatma

Sinameki saça iyi gelir mi?

İçerisinde saça dair birçok vitamin ve mineral bulunduran sinameki saçlara düzenli olarak uygulandığında saçları uzatır, parlatır ve neme doydurur. Dolayısıyla saçlara oldukça iyi gelmektedir.

Sinameki saç çıkarır mı?

Saçlarınıza masaj yolu ile sinameki kürü uyguladığınızda saç derisinde kanlanma sağlayacaktır. Bu durumda bebek saçlarınızın yeniden çıkmasına katkıda bulunacaktır.

Sinameki saçı ne kadar uzatır?

Doğru beslenme, doğru bakım, doğru masaj ve doğru bir uygulama şekli ile sinameki kürü sayesinde ayda 5 cm’e kadar saçlarınızı uzatabilirsiniz.

Sinameki otu saç çıkarır mı?

Saç diplerinize masaj yaparak sinameki kürünü uygularsanız saçlarınızın daha iyi emmesine yardımcı olacaksınız. Böylece saç çıkmayan yerlerden de saçlarınız çıkacaktır.

Sinameki saçı uzatır mı?

Saçlarınıza düzenli olarak sinameki otu kullanırsanız saçlarınızda gözle görülür bir uzama olduğunu fark edeceksiniz.

Sinameki ile saçlar bir ayda kaç santim uzar?

Eğerkisaçlarınıza düzenli bakım yapıyor iseniz, her gün masaj yapıyorsanız ve düzenli besleniyorsanız sinameki küründen maksimum fayda alıyorsunuz demektir. Böylece sinameki otu ile ayda 5 cm saçlarınızı uzatabilirsiniz.

Sinameki kürü saç rengini değiştirir mi?

Düzenli olarak sinameki kürünü saçlarına uygulayanlar saç renklerinde koyulaşma meydana geldiği bilinmektedir.

About the author

Merve

Türkiye'nin en büyük kadın bilgi platformunun 'Proje yöneticisi.'

Leave a Comment