Sağlık

Madecassol Krem Ne İşe Yarar, Yüze Sürülür Mü?

Written by Merve

Madecassol krem son zamanlarda birçok alanda kullanımı ile karşımıza çıktı. Özellikle Madecassol krem Selin Ciğerci tarafından da önerilince satış rekorları kırdı. Bununla birlikte Madecassol kullanımı bir hayli yaygınlaştı. Fiyatına göre performansı oldukça yüksek olan Madecassol cilt beyazlatma kullanımı yanlıştır. Bunu tamamlayıcı olarak ise prospektüsünde ne yazık ki böyle bir bilgi mevcut değil. Madecassol krem ne işe yarar? Ya da Madecassol krem nedir? Gibi soruların cevaplarını araştırdık. Hep beraber Madecassol krem faydaları ve daha fazlasına yakından göz atalım.

Madecassol kremi kullanmak kişinin kendi iradesindedir. Yazımız herhangi bir yorum, tavsiye ve öneri içermemekle birlikte tamamen prospektüsü baz alınarak yazılmıştır. Madecassol kremin prospektüsünü daha yakından incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Madecassol krem ne işe yarar?
Madecassol krem ne işe yarar?

Madecassol Krem

İnsanların birçok alanda bilinçsiz bir şekilde kullandığı madecassol krem 40 g’lık tüplerde eczanelerde satılmaktadır. Beyaz ve yoğun yapısı olması uzun sürelerdir kremi kullanmanızı sağlıyor. Kendine has bir kokusu olan madecassol krem in daha detaylı bilgilerine bakalım.

Madecassol Krem Ne İşe Yarar?

  • Yüzeysel 1. ve 2. derece yanıklar
  • Bölgesel deri ülserleri
  • Yatak yaraları
  • Meme başı çatlak ve yarıkları
  • Sünnet, genital bölge yırtılmaları
  • Doğuma yardımcı olmak amacıyla uygulanan küçük cerrahi müdahalelerde
  • Radyasyon tedavisi sonrasında oluşabilecek cilt hasarlarında iyileştirir

Amacı ile madecassol krem doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

Madecassol Krem Nasıl Kullanılır?

Kremin uygulama şekli aslında diğer kremlerde olduğu gibidir. Emniyet bandajını deldikten sonra bölgeye ince bir tabaka halinde yedirin. Günde 1-2 kez kullanın.

Madecassol Krem’in Yan Etkileri

Kremin en yaygın bilinen yan etkisi ciltte hassasiyet yaratmasıdır. Bunun yanı sıra kaşıntı, kızarıklık ve içi su dolu kabartılar, cilt döküntüsü gibi belirtilerden kremin içeriğinden bir maddeye alerjiniz olduğunuza işarettir. Doktora bilgi verin.

Madecassol krem
Madecassol krem

Bepanthol Hametan Madecassol Karışımı Kullananlar

Kremlerin bilinçsiz olarak karıştırmak çeşitli yan etkilere neden olur. Siz doktor kontrolünde olmadan özellikle krem karışımları yapıp cilde uygulamayın.

Lakin bu 3 karışımı kullananların sayısı oldukça fazla. Adı da hücre yenileyici gençlik kremi olarak geçmektedir. Özellikle uygulamadan önce cildin temiz olması öneriliyor. Lakin biz hiçbir şekilde kullanmamanızı öneriyoruz. Prospektüsünde böyle bir bilgi yer almamaktadır

Madecassol Bepanthol Karışımı

Bu 2 kremde aslında kendi başlarına faydası olan kremlerdir. Karıştırıp cilde sürmek çeşitli yan etkilere neden olabilir. Prospektüsünde böyle bir bilgi yer almamaktadır.

Lakin yine kullananların sayısı azımsanmayacak kadar çok. Üstelik birçok blog sitesinde adı da cilt problemlerine karşı uygulanabilmesi özelliği (?) ile biliniyor. Göz çevresine uygulamamanız belirtiliyor. Lakin bizde hiç kullanmamanız gerektiğini belirtiyoruz.

Fito Hametan ve Madecassol Karışımı

Geçtiğimiz yıllarda maskeler ve her şey Youtube kanalı ile gündeme gelen bu 3 karışım cilde kalıcı hasarlar bırakabilir. Bunları kullanmak yerine cilt tipinize uygun kozmetik ürünleri tercih etmeniz lazım.

Madecassol ve Acnelyse Karışımı

Acnelyse kremin cilt soyduğu biliniyor. Madecassol’ün ise cilde ne verdiği. Bu 2 kremi bilinçsiz bir şekilde karıştırmak hatta yüze sürmek oldukça büyük risk taşıyor. Sen kullananlardan olmayın.

Madecassol
Madecassol

Madecassol Sivilceye İyi Gelir Mi?

Herkesin ergenlikte en az 1 kez çıkarttığı sivilce, siyah nokta ve beyaz nokta gibi cilt lezyonlarına neden olan bir cilt problemidir. Madecassol’ün prospektüsünde ne yazık ki sivilceye kullanımına dair herhangi bir bilgi yer almamaktadır.

Madecassol Sivilce Yapar Mı?

Bazı kremlerin yan etkilerinde ciltte sebum artışına bağlı olarak sivilce oluşturduğu yazmaktadır. Lakin madecassol’ün prospektüsünde yan etkiler kategorisinde sivilce yaptığına dair herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Madecassol Krem Siyah Noktalara İyi Gelir Mi?

Genellikle burun üzerinde, çene altında ya da alında meydana gelen siyah noktalar biriken sebumun oksitlenmesi sonucu meydana gelir. Madecassol’ün prospektüsünde ciltteki siyah noktalara karşı kullanımı hakkında bir bilgi yazmamaktadır.

Madecassol Çatlaklara İyi Gelir Mi?

Çatlaklar, vücutta genellikle ani kilo almaya bağlı olarak ciltte meydana gelen yırtıklardır. Lakin madecassol’ün prospektüsünde çatlaklara iyi geldiğine dair herhangi bir bilgi yer almıyor. Bunun yerine bir dermatoloğa başvurmanız iyi olacaktır.

Madecassol Uçuğa İyi Gelir Mi?

Uçuk, Herpes simpleks virüsünün neden olduğu bir enfeksiyondur. Bununla birlikte madecassol kremin prospektüsünde ne yazık ki uçuğa iyi geldiğine dair herhangi bir bilgi mevcut değildir. Uçuğunuz var ise doktora başvurmanız gerekmektedir.

Madecassol Güneş Yanığına İyi Gelir Mi?

Özellikle yaz aylarında güneş kremi sürmeksizin güneş altında kalınması sonucu 1. Ya da 2. Derece ciltte yanık oluşması durumuna güneş yanığı denmektedir. Bununla birlikte madecassol’ün prospektüsünde yüzeysel 1. Ya da 2. Derece yanıklarda kullanıldığı yazmaktadır.

Madecassol Genital Bölgeye Sürülür Mü?

Kremin prospektüsünde genital bölge yırtılmalarına karşı kullanımının uygun olduğu yazmaktadır. Bunun dışında herhangi bir sorununuz var ise madecassol’ü kullanmayınız.

Madecassol Ele Sürülür Mü?

Prospektüsünde yer alan kullanım durumundan herhangi bir tanesi elinizde mevcut ise elinize sürmenizde herhangi bir sakınca yoktur. Lakin bilinçsiz bir şekilde kullanmayın.

Madecassol Vajinal Mantara İyi Gelir Mi?

Genellikle yanık ve bölgesel deri ülserlerinde tercih edilen madecassol ne yazık ki vajinal mantar için kullanılmamaktadır.

Madecassol Ameliyat İzlerineİyi Gelir Mi?

Madecassol krem yüzeysel 1. ve 2. derece yanıklar, bölgesel deri ülserleri, yatak yaraları, meme başı çatlak ve yarıkları, sünnet, genital bölge yırtılmaları, doğuma yardımcı olmak amacıyla uygulanan küçük cerrahi müdahalelerde, radyasyon tedavisi sonrasında oluşabilecek cilt hasarlarında iyileşme sağlanması için kullanılmaktadır. Özellikle ameliyathane izlerine karşı kullanılır ifadesi yer almamaktadır.

Madeleb ve Madecassol Aynı Mı?

Ne yazık ki Madeleb krem ve madecassol birbirinden ayrı kremlerdir. İkisini de doktor amaca yönelik yazmaktadır.

Madecassol Pişik İçin Kullanılır Mı?

Pişik genellikle pamuk olmayan kıyafetlerden ya da derinin birbirine sürtmesi sonucu oluşur. Bunun için farklı önlemler alınabilir. Lakin Madecassol bir pişik kremi değildir.

Madecassol Dövmeye Sürülür Mü?

Vücudunuzun herhangi bir yerinize yaptırdığınız dövme için Madecassol krem kullanmak istiyorsanız bunu dövmecinize ya da bir bilene danışabilirsiniz. Lakin prospektüsünde özellikle dövmeye sürülür yazısı yer almamaktadır.

Madecassol Antibiyotikli Mi?

Bilinenin aksine yanık kremi olan madecassol antibiyotikli bir krem değildir.

Madecassol Tüylenme Yapar Mı?

Kremin prospektüsünde yan etkilerde ya da başka herhangi bir yerinde tüylenme ya da kıllanma yapacağına dair herhangi bir açıklama bulunmamaktadır.

Madecassol Nemlendirici Olarak Kullanılır Mı?

Cildi nemlendirmek her mevsim için önemlidir. Lakin uzmanlar madecassol kremi nemlendirici olarak kullanılmaması gerektiğini söylüyor.

Madecassol Her gün Kullanılır Mı?

Kremi doktor başka herhangi bir tavsiye de bulunmadıysa günde 1-2 kez sürmeniz önerilmektedir.

Madecassol Gündüz Kullanılır Mı?

1. derece ve 2. Derece yüzeysel yanıklarda oldukça iş gören madecassol günde 1 ya da 2 kez sürülmek üzere kullanılır. Gündüz mü yoksa akşam mı süreceğiniz size kalmış. Prospektüsünde ekstra olarak belirtilmemiş.

Madecassol Kaşıntıya İyi Gelir Mi?

Birçok nedenden ötürü cildimizde kaşıntı meydana gelebilir. Lakin bunun çözümü madecassol kremde değildir. Bölgeye buz kompresi koyarak geçici bir rahatlama hissedebilirsiniz.

Madecassol Yüzde Kaç Saat Kalmalı?

Aslında Madecassol krem bilinenin aksine yıkanması gerekmeyen bir kremdir. Dolayısıyla kaç saat kalması ile ilgili bir cevap yoktur.

Madecassol Krem Dudağa Sürülür Mü?

Dudakta oluşan herhangi çatlak veya yara için Madecassol kremin prospektüsünde bir bilgi yer almamaktadır. Bunun için dudak nemlendiricilerinden yardım alabilirsiniz.

Madecassol Cilde Faydaları

Krem yüzeysel 1. ve 2. derece yanıklar, bölgesel deri ülserleri, yatak yaraları, meme başı çatlak ve yarıkları, sünnet, genital bölge yırtılmaları, doğuma yardımcı olmak amacıyla uygulanan küçük cerrahi müdahalelerde, radyasyon tedavisi sonrasında oluşabilecek cilt hasarlarında iyileşme sağlanması için kullanılmaktadır.

Madecassol Yüze Sürülür Mü?

Kremin prospektüsünde özellikle yüze sürülür ya da sürülmez diye bir kavram yer almamaktadır. Lakin yüzünüzde 1. Ya da 2. Derece yüzeysel yanıklar var ise kullanabilirsiniz.

Madecassol Kaç Günde Etki Eder?

Uygulama süresini aslında birçok faktör etkilemektedir. Bulunduğu bölgeden tutun, yaranın temiz bakılmasına kadar birçok faktör yaranın iyileşmesi süresini etkileyebilir. Lakin 3-4 gün ortalama olarak söyleyebiliriz.

Madecassol Açık Yaraya Sürülür Mü?

Aslında açık yaraya doktor kontrolü dışında herhangi bir müdahale edilmemesi gerekmektedir. Çünkü yaranın hızla enfeksiyon kapıp daha kötü bir hal almasını sağlayabilirsiniz. Bunun için bir doktor önerisi almanız gerekmektedir.

Madecassol
Madecassol krem

Dermaroller Sonrası Madecassol

Son zamanlarda birçok cilt probleminin savaşçısı olan dermarollerlar üzerinde yüzlerce iğnenin bulunduğu bir cilt bakım aletidir. Amaç cilde kontrollü hasar verip dokunun yenilenmesini sağlamaktır. Dermaroller işleminden 24 saat sonra madecassol krem uygulayabilirsiniz.

Madecassol Bıyık Lekesi

Yüz bölgesinde burun ve üst dudak arasında kalan kararmalar genellikle bıyık lekesi olmakta. Bunun birçok nedeni vardır ama en bilineni sıcak ağda uygulamaktır. Birçok kullanıcı madecassol’ün cilt lekelerine birebir geldiğini söylese de prospektüsünde böyle bir bilgi yer almamaktadır.

Madecassol Cilt Beyazlatma

Haberturk.com sitesinin haberinde madecassol krem ile ilgili ‘’Birkaç hafta ile birkaç ay arasında cildinizin parlamaya başladığını, aydınlandığını ve ten renginizin açıldığını göreceksiniz.’’

Madecassol Krem Makat çatlağı

Vücudun makat bölgesinde meydana gelen çatlamalar için doktor kontrolünde bir krem kullanılmalıdır. Kremin prospektüsünde bu konu ile ilgili herhangi bir bilgi yer almamaktadır.

Madecassol Sivilce Kremi

Ergenlik ile birlikte surata misafir olarak gelen sivilceler için madecassol uygun bir krem değildir. Sivilceler genellikle karaciğerde oluşan bir problemden ortaya çıkmaktadır. Krem önerisi için doktora başvurunuz.

Madecassol Güneş Yanığı

Kremin prospektüsünde yazan bilgiye göre madecassol 1. Ve 2. Derece yüzeyler yanıklarda etkilidir. Güneş yanığı da bu kategorinin içerisine girmektedir.

Topuk Çatlaklarına Madecassol

Ayak bölgesinde ya da topuklarda çatlama çok ayakta durmaktan oluşur. Lakin bunun için uygun krem madecassol olmadığı prospektüsünde bilgi olmamasından görülmekte.

Madecassol Genital Kararma

Özellikle kadınların en büyük problemlerinden birisi genital kararmadır ve baş nedeni jilet kullanımı. Haberturk.com sitesinin haberinde madecassol kremin cildi beyazlattığı yazmaktadır. Lakin prospektüsünde böyle bir bilgi yazmamaktadır.

Ağda Sonrası Madecassol

Vücudunuzdaki tüylerden kurtulduktan sonra derinizi tahriş olmuş gibi hissedebilirsiniz. 1. Derece ve 2. Derece yüzeysel yanıklarda madecassol kullanılmaktadır.

Madecassol Yanık İzi

1. derece ve 2. Derece yüzeysel yanıkların tedavisinde kullanılan madecassol krem yanık izi için kullanımı prospektüsünde yer almamaktadır.

About the author

Merve

Türkiye'nin en büyük kadın bilgi platformunun 'Proje yöneticisi.'

Leave a Comment