Bakım

Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler

Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler
Written by Merve

Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler aslında lazer epilasyonun etkisini arttırır. Özellikle Lazer Epilasyon Sonrası Krem kullanımı önem arz eder. Bununla birlikte Lazer Epilasyon Sonrası Güneş Kremi de kullanılması gerekmektedir. 

Kremler dışında lazer epilasyondan sonra haftalık bakımda önemlidir. Özellikle Lazer Epilasyon Sonrası Kese yapılması kıllar için önemlidir. Kese yerine Lazer Epilasyon Sonrası Peeling Önerileri de alabilir ve peelingde kullanabilirsiniz.

Gelin hep beraber Lazer Epilasyon Sonrası Sivilce gibi sorunları ve lazer epilasyon sonrasında neler yapmanız gerektiğinden bahsedelim.

Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler

Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler

Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler

Birçok insanı vücudundaki kıllar oldukça rahatsız etmektedir. Bunun için onlarca çeşidi olan lazer epilasyon yöntemlerinden bir tanesini tercih etmektedir. Lazer ile kıllar %80 oranında yok olur.

Hiçbir cihaz size %100 sonuç vermez. Bunun nedeni insan aktif bir varlıktır. Dolayısıyla %100 kılların yok olması gibi bir durum söz konusu olamaz. Peki bir lazer epilasyona başladınız Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler listesini sizler için derledik.

  • 2 gün su değdirmeyin
  • Nemlendirici kullanın
  • 1 hafta sonra kese yapın
  • 1 hafta sonra peeling yapın
  • Kıllarınızı lazer epilasyona gitmeden 1 gün haricinde kısaltıp kesmeyin

Gelin hep beraber bu maddelerin detaylarına göz atalım.

Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler

Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler

Lazer Epilasyon Sonrası Krem

Vücudunuza lazer epilasyon yaptırdıktan sonra deride kuruma meydana gelecektir. Dolayısıyla Lazer Epilasyon Sonrası Krem kullanmanız gerekmektedir.

Bu kremlerin içeriğinde E vitamini ve şeker bulunmamasına özen gösterin. Bazı güzellik uzmanları içerisinde E vitamini bulunan kremlerden bir zarar gelmeyeceğini söylese de riske atmaya gerek yok. Sonuçta piyasada içerisinde E vitamini barındırmayan kremlerde mevcut.

Aynı zamanda su bazlı kremlerden yardım alın. Lazer epilasyondan 2 gün sonra her gün mutlaka nemlendirmeyi unutmayın.

Lazer Epilasyon Sonrası Kaşıntı

Birçok insanın lazer epilasyon sonrasında derileri hassaslaşır. Bundan dolayı kaşıntı meydana gelebilir. Lakin günlerdir geçmeyen Lazer Epilasyon Sonrası Kaşıntı mevcut ise bir dermatologa başvurun. Dermatolog duruma göre size en uygun kremi verecektir.

Aynı zamanda durumu yaptırdığınız lazer epilasyon merkezi ile de paylaşın. Böylece cihazın güç ayarını biraz kısacaktır.

Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler

Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler

Lazer Epilasyon Sonrası Duş

Genellikle lazer epilasyon sonra duş önemlidir. Lakin 2 gün boyunca lazer epilasyon yapılan bölgelere su değmemesi gerekiyor. Dolayısıyla Lazer Epilasyon Sonrası Duş için 2 gün bekleyin.

Abdest alanlar için teyemmüm alabilirler. Duşta kullanacağınız suyun aynı zamanda çok sıcak olmamasına özen gösterin. Çünkü lazer epilasyon zaten cildi kurutuyor. Sıcak suda kurutacağı için genelde ılık veya soğuk su tercih edin.

Lazer Epilasyon Sonrası Kese

Keselenme işlemi vücudun ölü derilerinden ayrılmasına verilen işlemdir. Bunu genelde hamamlarda tellaklar yapsa da evde sıcak suyun altında 5-10 dakika vakit geçirip kendinizde yapabilirsiniz.

Özellikle lazer epilasyon sonrasında kese önemlidir. Lazer Epilasyon Sonrası Kese 1 haftadan sonra yapılmalıdır. Çünkü deri zaten lazer epilasyondan dolayı hassaslık gösterecektir. Kese gibi agresif bir işlem yapıldığında deride yaralar meydana gelebilir.

Keseyi 1 hafta sonra bütün vücudunuza yapabilirsiniz. Her hafta 1 defa kese yapmanız yeterlidir.

Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler

Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler

Lazer Epilasyon Sonrası Güneş Kremi

Günlük hayatımızda bile yaz kış demeden kesinlikle güneş kremi kullanmamız gerek. Aksi durumda cildimiz daha hızlı yaşlanacaktır. Özellikle Lazer Epilasyon Sonrası Güneş Kremi kullanmak önemlidir. Hele ki yaz mevsiminde.

Tıpkı kremler gibi güneş kremininde yağ bazlı değil su bazlı olmasına özen gösterin.

Lazer Epilasyon Sonrası Peeling Önerileri

Ölü derilerden arınmak ve batıkların gün yüzüne çıkması için peeling lazer epilasyonda oldukça önemlidir. Dolayısıyla lazerden 1 hafta sonra peeling yapmaya başlayın. Aksi durumda deriniz tahriş olabilir.

Peki Lazer Epilasyon Sonrası Peeling Önerileri arıyorsanız içerisinde şeker barındırmayan bir peeling tercih edin. Önerimiz evde kahve telvesi, karbonat ve maden suyu ile yapacağınız karışımı kullanmak. Haftada 1 defa kullanmanız yeterli olacaktır.

Lazer Epilasyon Sonrası Sivilce

Bazı durumlarda lazer epilasyondan sonra sivilce meydana gelebilir. Bu özellikle alexandrite cihazlarda sıkça görülür. Aslında Lazer Epilasyon Sonrası Sivilce normaldir. Kıl yandığı için vücut artık kılı dışarı atmak istiyor. Böyle olduğu içinde bölgede şişlik veya sivilce meydana geliyor.

Yapabilirseniz sivilceyi oynamadan kılı cımbız ile çekerseniz sorun çözülecektir.

About the author

Merve

Türkiye'nin en büyük kadın bilgi platformunun 'Proje yöneticisi.'

Leave a Comment