Bakım

Lavanta ile Saç Uzatma

Written by Merve

Lavanta ile saç uzatma son zamanlarda oldukça saç uzatma konusunda tercih edilmektedir. Düzenli olarak uygulanan lavanta saçları besler ve güçlü bir şekilde uzatır. Yazımızda lavanta saçı nasıl uzatır? Sorusunun cevabını kaleme aldık.

Bkn: Örgü ile saç uzatma | Örmek saçı kaç cm uzatır?

Lavanta ile Saç Uzatma

Lavanta ile Saç Uzatma

Lavanta ile Saç Uzatma

Bugünkü yazımızda evde bakım yapmayı sevenler tarafından çok iyi bilinen %100 doğal bir üründen bahsedeceğiz: Lavanta yağı. 

Lavanta yağı sağlıklı gıda mağazalarında kolayca bulunabilir ve tüm göstergelere göre kolajen üretimi yoluyla saç büyümesini teşvik etmeyi başarır.

Ancak bugün, saç büyümesini teşvik etmek için lavanta yağı kullanmaya odaklanacağız.

İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen son saç kongresinde sunulan çalışmalardan biri, lavanta yağının uygulamadan 24 saat sonra bile kolajen üretimini teşvik etme kabiliyetini gösterdi.

Laboratuvar çalışması, fibroblastlar tarafından kollajen üretiminde önemli bir artış gösterdi.

Kolajen saç, tırnak ve cilt gelişimi için temel bir proteindir. Bu protein aynı zamanda saç “fabrikamız” olan Papilla adı verilen bir bölgede de bulunur.

Lavanta ile Saç Nasıl Uzar?

Zeytinyağı veya eritilmiş hindistancevizi yağı gibi 3 yemek kaşığı taşıyıcı yağda birkaç damla lavanta yağını karıştırın. Daha sonra doğrudan kafa derisine uygulayın.

Saçınızı normal şekilde yıkamadan ve yıkamadan önce en az 10 dakika etki etmesini bekleyin. Bunu haftada birkaç kez yapabilirsiniz.

Lavanta İbrahim Saraçoğlu’ndan sonra oldukça merak edildi. Banyoya girmeden önce saçlarınızı ılık bir lavanta suyu ile ıslatın. Daha sonrasında durulama sonrasında da saçlarınızı bu su ile ıslatın.

About the author

Merve

Türkiye'nin en büyük kadın bilgi platformunun 'Proje yöneticisi.'

Leave a Comment