Genel

Kuru ve Kırılan Saçlar İçin Bakım

Kuru ve Kırılan Saçlar İçin Bakım
Written by Merve

Kuru ve Kırılan Saçlar İçin Bakım gereklidir. Saç kırığı oluşmaması için aslında en başından önlem alınması gerekmektedir. Yazımızda kırılan ve dökülen saçlar için bakım önerileri derledik. Bunları uygulamadan önce saç tipinizi bilmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Böylece saç kesmeden kırıklardan kurtulma işlemi başarıyla tamamlanacaktır. Gelin hep beraber kırık saç ucu konusunun detaylarına göz atalım.

Kuru ve Kırılan Saçlar İçin Bakım

Kuru ve Kırılan Saçlar İçin Bakım

Kuru ve Kırılan Saçlar İçin Bakım

Saç kırığı birçok nedenden ötürü meydana gelebilir. Saç düzleştirme, ağartma ve boyama gibi kimyasal ürünlerin kullanımının etkileri, hatta fırçalama, düzleştiriciler veya hava kirliliğinin neden olduğu hasarlar kırık saç ucu sorununa yol açabilir.

Zayıflamış, kırılgan ve gözenekli hale gelen telleri geri kazanmak için uygun şampuan, saç kremi ve saç nemlendiricisinde bulunan uçucu yağlar, keratin, amino asitler ve vitaminlere dayalı saçı nemlendiren ve güçlendiren tedaviler yapmak gerekir. Su sıcaklığını ayarlamak önemlidir ve örneğin saçı hasardan koruyan ürünleri kullanırken dikkatli olun.

Saçınızı Düzenli Olarak Nemlendirin

Saçlar çok kuru ve hasarlı olduğunda haftalık nemlendirme yapılması önerilir, ancak yağlı saç derisine sahip olanlar için aralık en az 15 gün olmalıdır.

Etkili bir nemlendirme yapmak için, kaliteli ürünlerin seçilmesi önerilir.

Beslenmenize Dikkat Edin.

Yıpranmış saçların geri kazanılması için besleyici bir diyet gereklidir. Bu besinlerde bulunan omega 3, A vitamini, C vitamini, demir ve çinko gibi besinlerin yanı sıra et, süt ve yumurtada bulunan proteinlerin varlığı da önemlidir. Sağlıklı büyüme ve saçın güçlendirilmesi için gerekli olan fındık, tohum ve sebzeler gibi.

Saça Isı Uygulamayın.

Bu prosedürlerin ürettiği ısı saç tellerine zarar verir, bu nedenle saçlarının sağlığını iyileştirmek isteyen herkes bunlardan kaçınmalıdır. Kaçınılması mümkün değilse, saç kurutma makinesi ile tellere 30 cm mesafe bırakarak düzleştirmeyi tercih etmelisiniz. Yassı ütüler, sıcaklığı daha iyi kontrol ettikleri için tercihen seramikten yapılmalıdır.

About the author

Merve

Türkiye'nin en büyük kadın bilgi platformunun 'Proje yöneticisi.'

Leave a Comment