Bakım

Karanfil ile Saç Uzatma | Karanfil Ne Kadar Sürede Saç Uzatır?

Written by Merve

Karanfil ile saç uzatma saçlarını maksimum derecede uzatmak isteyenler için mucizevi bir ürün. Doğal olması saç için karanfil kürü nü vazgeçilmez kılıyor. Çünkü evde bildiğiniz malzemeler ile hazırlanan kürler saça her zaman fayda sağlamıştır. Saç için karanfil kürü yorumları dikkat edilenler üzere sadece uzatma yönünde değildir. Karanfil ile saç gürleştirme de yine aynı tarif üzerinden geçiyor. Yani buradan saça karanfil suyu uygulamak hem gürleştirir hem de uzatır cümlesini kurabiliriz. Şimdi yazımızda karanfille saç uzatma mümkün mü? Ve karanfil suyu saça faydaları nelerdir? Gibi soruları ele aldık.

Bkn: Soğan suyu ile saç uzatma | Soğan suyu saçı kaç cm uzatır?

Karanfil ile saç uzatma
Karanfil ile saç uzatma

Karanfil Suyu Saça Faydaları

Çok eski çağlardan beri güzellikte önemli bir yere sahip olan karanfil, boyundan büyük işler gösteriyor. Yapısında bol miktarda A vitamini, E vitamini, Omega-3 ve Omega-6 bulundurmaktadır. Buda onu saç bakımın rutinlerinin vazgeçilmezi haline getirdi. Bununla birlikte sodyum, potasyum ve manganez içerisinde barındırmaktadır.

  • Saç tellerini güçlendirir. İçerisinde bulunan Omega-3, Omega-6 ve B6 vitamini sayesinde saçları güçlendiriyor. Buda saçların daha az dökülmesini sağlıyor.
  • Anti-bakteriyeldir. Karanfilin antibakteriyel olması saç derisinin temiz kalmasına olanak sağlar. Buda yeni saç oluşumunu destekler.
  • Saç uzamasını sağlar. Düzenli olarak kullanılan her şey saçta güzel etkiler bırakabilir. Tıpkı bu maskenin de saçta bıraktığı etki gibi.

Karanfil Suyu Saça Nasıl Uygulanır?

Saçlarınızın boyuna göre su miktarını ayarlayabilirsiniz. Biz şimdi orta boyda bir saç için anlatıyor olacağız. Yaklaşık 1 bardak suyun içerisinde 12-15 tane karanfili atın ve kaynamaya bırakın. Kaynadıktan sonra ocaktan alın ve ağzını kapatın. Daha sonrasında soğumaya bırakın. Ilıdıktan sonra süzün ve bir şişenin içerisine boşaltın.

Maskeyi temiz saça uygulamanız etkisini arttıracaktır. Saçlarınızı hafiften nemlendirin ve kökten uca uygulayın. Saçlarınızda ortalama olarak 2 saat bekletmeniz yeterli olacaktır. Maskeyi ılık su ile arındırın ve normal şekilde yıkayın.

Maskeyi desteklemek amacı ile duştan çıktıktan sonra son durulama suyu olarak da karanfil suyu kullanabilirsiniz. Daha sonrasında karanfil suyunu durulamanıza gerek yoktur.

Karanfil ile saç uzatma
Karanfil ile saç uzatma

Karanfil Saç Çıkarır Mı?

Saça düzenli olarak karanfil kürü uygulamak saça maksimum fayda sağlayacaktır. Eğer ki saçlarınıza haftanın 3 veya 4 günü karanfil kürü kullanıyorsanız, bebek saçlarınızın çıkmaya başladığına şahit olacaksınız.

Karanfil Saça İyi Gelir Mi?

Saçın aslında tüm ihtiyaçları tek bir bitkide saklı: Karanfil. Karanfili doğru şekilde uyguladığınızda saçlarınıza ne kadar iyi geldiğini göreceksiniz.

Karanfil Suyu Saçlara İyi Gelir Mi?

Saçın aslında tüm ihtiyaçları tek bir bitkide saklı: Karanfil. Karanfili doğru şekilde uyguladığınızda saçlarınıza ne kadar iyi geldiğini göreceksiniz.

Karanfil Saç Dökülmesine İyi gelir Mi?

Aslında saç dökülmesinin birçok nedeni vardır. Genellikle vitamin eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Saçları sağlıklı olan bir insanda günde ortalama 100 tel dökülmesi oldukça normaldir. Karanfil toniği mevsimsel saç dökülmelerinde bu sayıyı bir miktar azaltmadan oldukça etkilidir. Lakin genetik dökülmede etki göremeyebilirsiniz.

Karanfil Suyu Saç Rengini Açar Mı?

Düzenli olarak uygulanan karanfil kürünün saç rengini koyulaştırdığını söyleyen kullanıcılar mevcuttur. Lakin bununla birlikte saç renginde herhangi bir oynama olmadığını belirtenlerde var.

Karanfil Suyu Saçta Kaç Dakika Bekletilir?

Saçlarınıza karanfil suyu kullanmaya karar verdiyseniz bunu haftanın her günü de uygulayabilirsiniz. İçerisinde herhangi bir yağ bulunmadığı için saçlarınızda yağlanma yapmayacaktır. Lakin duş öncesi uygulamak isterseniz saçlarınızda 45 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır.

Karanfil Suyu Saça Zarar Verir Mi?

Doğal olarak ev ortamında hazırladığınız karanfil kürünün saçlara hiçbir zararı yoktur.

Karanfil Suyu Saç Döker Mi?

Saç dökmekten ziyade karanfil suyu saçların dökülmelerini önlemektedir. Lakin bunun için düzenli kullanım şarttır.

About the author

Merve

Türkiye'nin en büyük kadın bilgi platformunun 'Proje yöneticisi.'

Leave a Comment