Bakım

Jilet ile Tüy Nasıl Alınır?

Written by Merve

Jilet ile tüy nasıl alınır? İstenmeyen tüyler aslında birçok insanın sorunudur. Her ne kadar pratik gibi olsa da aslında yanlış yapılması halinde sorunlar meydana getirir. Detaylara bir bakalım.

İlginizi çekebilir: 3. derece yanık pansumanı nasıl yapılır?

Jilet ile kıl alma

Jilet ile epilasyon yapmanın mükemmel olması için tüylerin etkili bir şekilde alınmasına ve cildin kesikler veya batık tüylerden zarar görmemesine özen gösterilmelidir.

Tıraş, soğuk veya sıcak ağda ile yapılan tıraş kadar uzun sürmese de ağrılı olmadığı, hızlı olduğu ve yaklaşık 3 ila 5 gün arasında tüyleri aldığı için kullanılmaya devam edilir.

Jilet ile tüy alma

Cildinize peeling yapın.

Jiletle epilasyonun mükemmel olması için ilk adım, yaklaşık 3 gün önce peeling yapmaktır. Bu, tıraş makinesinin çalışmasını zorlaştıran ölü deri hücrelerini ortadan kaldırdığı ve ayrıca batık tüy riskini azalttığı için cildi tıraşa hazırlamaya yardımcı olur.

Banyoda tıraş yapın.

Tıraş olurken, tıraş edilecek bölgede 2 dakika boyunca ılık su akıtılması gözenekleri genişletmek ve kılların bıçakla daha kolay alınmasını sağlamak için önemlidir.

Tıraş kremlerinden yardım alın.

Sabun veya saç kremi yerine tıraş kremi veya diğer epilasyon ürünlerinin kullanılması tavsiye edilir, çünkü bu ürünler cildi kurutur, yaralanma riskini artırır ve epilasyonu zorlaştırır.

Kılların çıkış yönünde alın.

Bıçak, cilde zarar vermemek ve kıl dönmesi riskini azaltmak için yukarıdan aşağıya kılların çıkış yönünde geçirilmelidir.

Tıraş aletini yıkayın.

Tıraş olurken tıraş bıçağını suyla yıkamak, biriken tüylerin daha kolay alınması ve daha kolay alınması için önemlidir. Ayrıca bıçak, tıraştan sonra ve saklamadan önce iyice yıkanmalı ve kurutulmalıdır ki paslanmaması ve tekrar kullanılabilmesi için.

Jilet ile bacak alma

Jilet ile bacak alma aslında yukarıda bahsettiğimiz tüm maddeler uygulandığında çile olmakta çıkmaktadır. Böylece günlerce korunan ipeksi bacakların keyfini çıkarma vaktiniz.

Jilet ile kol alma

Jilet ile kol alma 2 başlık önce bahsettiğimiz yöntemler ile oldukça pratik. Burada kolların nemlendirmesi atlanmaması gereken bir adımdır.

Jilet ile sakal tıraşı

Jilet ile sakal tıraşı aslında yukarıda bahsettiğimiz tüm maddeler uygulandığında çile olmakta çıkmaktadır. Böylece günlerce korunan ipeksi yanakların keyfini çıkarma vaktiniz.

Jilet ile kaş alma

Jilet ile kaş alma aslında düşünülenden oldukça pratiktir. Lakin hızlı çıkmasından ötürü kaşlarınızı düzenli olarak jilet ile almanız gerekebilir.

About the author

Merve

Türkiye'nin en büyük kadın bilgi platformunun 'Proje yöneticisi.'

Leave a Comment