Bakım

Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir, Nasıl Yapılır?

Written by Merve

Hydrafacial cilt bakımı ile güzel ve parlak bir cilde sahip olabileceğinizi biliyor muydunuz? Cilt lekeleri, genişlemiş gözenekler, aktif sivilceler, sebum fazlalığı ve gitmek bilmeyen siyah noktalara Hydrafacial çözüm oluyor. Hydrafacial uygulaması 2020 yılı ile popülerlik kazanmaya başlayan bir uygulama oldu. Özellikle o yıllarda hydrafacial leke tedavisi ile popülerlik kazandı. Böylece Hydrafacial hakkında merak edilen sorular bir hayli çoğaldı.

Hydrafacial tedavisi kişiye özgü ürünler ile yapılmaktadır. Dolayısıyla Hydrafacial kullanılan ürünler ya da Hydrafacial sıralaması gibi bir yanılgı oluşmamalıdır. Kullanılan malzemeler tamamen kişinin cilt yapısı ile ilgilidir. Buda haliyle Hydrafacial fiyat konusunu da etkilemektedir. Hep beraber Hydrafacial uygulaması hakkında daha fazla bilgi edinelim.

Bkn: Boom butter cilt bakım yağı ne işe yarar? Nasıl kullanılır?

Hydrafacial cilt bakımı nedir?
Hydrafacial cilt bakımı nedir?

Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir?

Günümüz Dünyasında giderek çeşitlenen ve artan bakım türleri vardır. Ama mutlaka bunların başında yüz bakımı gelmektedir. Cinsiyet ayırt etmeksizin hem kadınlar hem de erkekler arasında oldukça popüler olan Hydrafacial nedir sorusuna gelin cevap bulalım. Hydrafacial yüzümüzde oluşan kırışıklara, gözeneklere ve sivilcelere son derece etkili olan ve tüm yüzü kapsayan yeni ve modern bir bakım türüdür. Dünyanın pek çok sağlık kuruluşu başta Amerikan Sağlık Bakanlığı FDA onaylı Hydrafacial nedir? Cildimizde yaş ve beslenme, hayat standartlarına bakmaksızın gelişen kırışıklar, çizgiler ve tıkanmış gözenekler vardır. Yağlanan cilt yapısı ve hiperpigmentasyon sonucu oluşan lekelerden Hydrafacial ile kolaylıkla kurtulmak mümkün. Hydarfacial asıl olarak bir cihazdır. Ve çok amaçlı olduğu için giderek gelişen bakım sektöründe kullanımı artmaktadır. Bakım yapılacak olan bölgeye öncelik ile nazik bir şekilde peeling uygulanır. Sonrasında vakumlu emme ve nemlendirici sıvılar ve serumlar kullanılır ama tabii ki bu adımlar uygulanırken patentli ve son model Hydrafacial cihazından da destek alınır. Cihazın temelde dört farklı ucu vardır. Bunlar:

 • Mavi uç
 • Turuncu uç 
 • Beyaz uç
 • Yeşil uç

Hangisinin ne ölçüde kullanılacağı hastanın cildinin hassaslık derecesine göre uzmanlar tarafından ayarlanır ve tercih edilir. Başlarda ne kadar yaşlanma karşıtı bir işlem olarak bilinse de Hydrafacial`ın faydaları çok daha fazladır. Aşağıda bunları bulabilirsiniz.

Hydrafacial Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?

Hydrafacial cihazı ile cildinize, yüzünüze yaptıracağınız bakım sonucunda, açılan ve içi dolan gözenekleriniz rahatlatılır ve kapatılır, siyah noktalara ve sivilce oluşumuna son verir. Erkeklerde oluşan sakal batıklarını da kolaylıkla gideren Hydrafacial son olarak her iki cinsiyette zamanla meydana gelen istenmeyen kırışıklıklar ve çizgileri bir kaç seansta kolaylıkla giderir. Cildimiz için son derece ferahlatıcı olan Hydrafacial işlemi ilk olarak yaşlanma karşıtı olarak kullanıma sunulan bir cihaz olsa da, uygulanışı öncesinde kullanılan peeling ve serumlar ile gözenek ve akne karşıtı bir görev de üstlenmiştir. Kullanıldığı işlemleri sıralayacak olursak:

 • Cildimizde bazı travmalar ve fazla güneş ışını sonucu oluşan lekeleri giderir.
 • Açılan ve genişleyen, içi dolan gözenekleri iyileştirip, giderir.
 • Cildimizi nemlendirerek parlak bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur.
 • Hiperpigmentasyona iyi gelir.
 • Yaşlılık sonucu oluşan çizgi ve kırışıklar, lekelerin biraz olsun giderilmesini sağlar.
 • Siyah nokta ve akneler ile mücadeleye yardımcı olur.
 • Cildi nemlendirdiği ve beslediği için kuru ciltlere iyi gelir.

Hydrafacial Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Alanında mucizevi bir buluş olan Hydrafacial işlemi ve bakımı nasıl yapılır? İşlem genelde tek seansta kesin sonuç verici olup toplamda dört farklı aşamadan oluşur. Peki bunlar nasıl yapılır? Cilt önce kaliteli ve faydalı peeling sıvıları ile temizlenip, nazik bir şekilde masaj yapılır. Aşamaların hepsinde hydrafacial cihazından destek alınmak üzere:

İhtiyaç var ise derin temizleme yapılır. Ortalama 30 ila 90 dakika süren ve tek seansta sonuç veren Hydrafacial işleminde; temizleme, derin serum uygulama, sorunlu bölgelere mavi ışın vererek soyulmalarına yardımcı olma ve son olarak cildi besleyici ve berraklaştırıcı sıvıların uygulanışı vardır. Aşağıda bu bakımların uygulanış sırasını bulabilirsiniz.

Hydrafacial Cilt Bakımı Sıralaması

Gözeneklerin yumuşaması ve içi boşaltılması için uygulanan bu aşamada hastanın cilt tipine uygun olarak solüsyon eşliğinde vakumlama yapılır. Bu işlemde genelde her cilt tipi için uygun olarak tasarlanmış, glukozamin, yosun özü ve laktik asit içeren Hydrafacial Activ-4 berraklaştırıcı ve canlandırıcı vakum solüsyonu kullanılır.

Ardından asit peeling işleminde Hydrafacial Glysal asit ve Hydrafacial`ın vortex teknolojisi ile gözenekleri içerisi ve üstü temizlenir.

Temizleme işlemleri bitince cilde ve gözenekleri oluştuğu bölgelere Dermabuilder, Britenol ve Brightalive gibi serumlar derin bir şekilde enjekte edilerek, Derin Serum iletimi aşaması tamamlanır.

Genelde Led ışık teknolojisi kullanana Hydrafacial işleminde kırışıklara ve gözeneklere kısacası istenmeyen sorunların olduğu bölgelere mavi ışık teknolojisi uygulanır.

Ve son olarak besleyici ve destekleyici sıvılar olan Antiox-6 ve Beta HD sıvılarının kullanımı ile derin nemlendirme yapılıp cilde berraklık ve parlaklık kazandırılır.

Hydrafacial Fiyat

Yeni ve son derece etkili bir bakım türü olan Hydrafacial her şeyin son derece pahalandığı günümüzde tek seansta kesin sonuç vaadeden mucizevi bir bakım çeşididir. İşlem sırasındaki onca serum ve sıvı kullanımına rağmen fiyatı da oldukça uygun olan Hydrafacial işleminin ücreti yer yer farklılık gösteriyor olsa da genelde 500-800 TL arasıdır.

Hydrafacial cilt bakımı nasıl yapılır?
Hydrafacial cilt bakımı nasıl yapılır?

Hydrafacial ile İlgili Sorular

Son derece etkili ve kullanımı giderek yaygınlaşan Hydrafacial birçok kurum tarafında onaylı olsa dahi insanların kafasına bazı sorunlar takılmaktadır. Tek seansta bu kadar etkinin ve kesin sonucun nasıl olduğunu merak eden insanların başlıca sorduğu sorulara aşağıda yanıt bulabilirsiniz.

Hydrafacial Kimlere Uygulanmaz?

Hydrafacial her ne kadar mucizevi ve besleyici olsa da sonuçta bir bakım türüdür ve kesinlikle yaralanmalara, ameliyat olmuş kişilere ve hamile, yeni doğum yapmış kadınlara önerilmemektedir.

Hydrafacial Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Cildimiz kendisini özellikle geceleri vücut uyku halindeyken yeniler. Düzenli bir yaşam ve dengeli beslenmenin kilit rol oynadığı cilt bakımında uyguladığımız bakımlara ve sıvılara, kremlere dikkat etmeliyiz. Amerikan Sağlık Bakanlığı FDA onaylı bir cihaz olan Hydrafacial gönül rahatlığı ile uygulanabilecek bir işlemdir ve etkisini ortalama bir ay sonra gösterir ve ayda bir kere tekrarlanması tavsiye edildiği için bu etki kalıcı bir hale getirilebilir.

Hydrafacial Kaç Seans Yapılmalı?

Hydrafacial bakımından etkili bir şekilde yararlanmak için bu hizmeti veren işletmeler hastaları ile genelde 6 seanstan oluşan bir anlaşmaya varır.

Hydrafacial Sonrası Ne Yapılmalı?

Hydrafacial sonrası günlük hayata ve bakımınıza devam edebilir, beslenmiş ve berrak cildinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Hydrafacial Kaç Yaş İçin?

Hemen hemen her yaş için uygulanabilir olan Hydrafacial bakımı genelde otuz yaş üzeri kadın ve erkekler için önerilmektedir.

Hydrafacial Gözenek Küçültür Mü?

Ciltte zamanla oluşan ve genişleyen, içi dolan gözenekleri Hydrafacial cihazı ve uygulanması sırasında destek alınan sıvılar sayesinde giderebilir ve küçültebilirsiniz.

Hydrafacial Kaç Dakika Sürüyor?

Hydrafacial işlemi acısız ve son derece kolay olup ortalama 30 ila 90 dakika sürer.

Hydrafacial Cilt Bakımı Kaç Günde Bir Yapılır?

Etkili bir sonuç almak için haftada en az bir kere Hydrafacial işlemi yaptırmakta fayda vardır.

HydraFacial Sonrası Yüz Yıkanır Mı?

Bakım için gerekli süre olan bittikten ve işlem tamamlandıktan sonra yüzünüzü yıkayıp, temizleyebilirsiniz.

Hydrafacial Gözenekleri Sıkılaştırır Mı?

Hydrafacial işlemi mavi led ışık ve beraberindeki serumlar sayesinde cilt için son derece besleyici olup gözenekleri ve cildi sıkılaştırır.

About the author

Merve

Türkiye'nin en büyük kadın bilgi platformunun 'Proje yöneticisi.'

Leave a Comment