Sağlık

Göz Altı Torbaları Neden Olur, Nasıl Geçer?

Written by Merve

Göz Altı Torbaları Neden Olur? Göz Altı Torbaları Neden Şişer? Göz Altı Torbaları Neden Mordur? Gibi sorulara yanıt bulabileceğiniz yazımıza başlıyoruz. Keyifli okumalar dileriz.

İlginizi çekebilir: 1 Haftada 1 Kilo Verdiren Diyet Listesi | 1 Haftada 1 Kilo Vermek

Göz Altı Torbaları Neden Olur, Nasıl Geçer?

Göz Altı Torbaları Neden Olur, Nasıl Geçer?

Göz Altı Torbaları Neden Olur?

Göz altı torbalarının oluşmasının bir çok nedeni vardır. Genel olarak her hangi bir sağlıksal durum belirtisi olmayan göz altı torbaları ve göz altı şişlikleri tamamen kişinin görünüşünü etkileyen ve bozabilen bir durumdur. Geçmek bilmediğinde ise oldukça rahatsız edici olur.

Peki göz altı torbalarımız neden olur ve neden şişer? Şiştiğinde neden morumsudur? Başlıca sebepleri aşağıda listeliyoruz:

  • Genelde uykusuzluk ve stres durumu göz alt torbalarını oluşturur.
  • Aşırı kafein tüketimi.
  • Anksiyete ve endişe hali.
  • Yoğun tempo.
  • Bazı ilaçlar (Antidepresanlar, uyku ilaçları)
  • Yaşa bağlı sebepler.

Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer?

Yukarıda saydığımız sebeplere baktığımızda genelde hayat kalitesi ile ilgili olduğunu görürüz. Yani göz altı torbalarından kurtulmak istiyorsanız öncelikle hayat kalitenizi düzeltmeli ve kendinize özen göstermelisiniz. Buna rağmen geçmek bilmeyen göz altı torbaları için de gözlerine demlenmiş çay paketlerini biraz ılıklaşmasını bekledikten sonra 15-20 dakika koyup bekletebilirsiniz. Bu işlem göz altı torbalarınıza iyi gelecektir. Ayrıca yüze uygulanan bazı maskeler de göz altı torbalarına ve cildinizdeki kırışıklıklara son derece iyi gelecektir. Sağlıklı günler dileriz. 

About the author

Merve

Türkiye'nin en büyük kadın bilgi platformunun 'Proje yöneticisi.'

Leave a Comment