Genel

Galatasaray Transferini Yaptı

Written by Merve

Galatasaray yönetimi, transfer sezonunda sessizliğini korurken Arjantinli orta saha oyuncusu Leandro Paredes ile prensip anlaşmasına vardı. Paredes’in transferiyle ilgili duyuru yapılması hedefleniyor ve orta sahada Torreira ve Paredes ikilisinin forma giymesine planlanıyor. Mertens ve Oliveira ise rotasyon oyuncusu olarak kullanılacak.

Transfer Komitesi Başkanı Erden Timur, İngiltere’ye gitmiş ve daha sonra Fransa ve İspanya’ya çıkarma yapacak. Hangi oyuncularla Türkiye’ye döneceği merakla bekleniyor. Nelsson’un Galatasaray’dan ayrılacağı düşünülüyor ve oyuncunun menajeri gelen tekliflerin değerlendirilmesini istiyor.

Nelsson’a 1 yıl daha sözleşmesi olduğu için Galatasaray yönetimi 400 bin euro bonus ödeme yapmıştır. Ancak oyuncunun Premier Lig’e gitmek üzere olduğu ve Tottenham’ın 22 milyon euroyu gözden çıkardığı belirtiliyor.

Sol bek pozisyonu için Galatasaray, Nuno Tavares, Angelino ve Sandro gibi oyuncularla ilgileniyor ve bu isimlere odaklanmış durumda. Teknik direktör Okan Buruk, sol bek takviyesi konusunda büyük bir isteğe sahip.

Torreira’nın menajeri Lazio ile görüşmüş, ancak Galatasaray yönetimi oyuncuyla bizzat görüşmüş ve Torreira’nın Galatasaray’da kalmak istediğini açıkladığını belirtmiştir. 10 milyon euroluk teklifler olmasına rağmen bu teklifler kabul edilmemiştir.

Ayrıca Galatasaray’ın Fofana’yı da gündemine aldığı ifade ediliyor. Erden Timur’un Chelsea’den oyuncu çıkartıp çıkartamayacağı bilinmemekle birlikte yönetimin sürpriz bir hamle yapması bekleniyor. Transfer süreci heyecanla takip edilmeye devam ediyor.

About the author

Merve

Türkiye'nin en büyük kadın bilgi platformunun 'Proje yöneticisi.'

Leave a Comment