Sağlık

Evde Göz Kuruluğuna Ne İyi Gelir?

Written by Merve

Göz kuruluğu genellikle mevsim ile birlikte gelen ve kişiye oldukça zorlayan bir durumdur. Doktordan randevu bulamayan kişilerde evde göz kuruluğu için çözümler aramaya başladı. Bizde evde göz kuruluğuna ne iyi gelir? Sorusunun cevabını kaleme aldık.

İlginizi çekebilir: Filtre kahve nasıl yapılır?

Göz kuruluğu

Göz kuruluğu genellikle bahar mevsimi ile birlikte alerji belirtisi olarak meydana gelmektedir. Bununla birlikte yoğun göz makyajları, yeteri kadar göz çevresi nemlendiricisi kullanmamak da aslında göz kuruluğuna neden olabilmektedir. Bunların çözümü için en yakın sağlık kuruluşuna başvuru yapmanız gerekmektedir. Lakin evde pratik olarak da yapabileceğiniz bazı çözüm yolları da var.

Evde göz kuruluğuna ne iyi gelir?

Şuan doktora gitme şansınız yok ise size evde oldukça kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz ve göz kuruluğunun geçici olarak önüne geçebilecek bazı yöntemler derledik.

  • Poşet çay: Biten poşet çaylarınızı atmayın. Ilık bir halde iken günde 3 kez göz kapaklarınızın üzerine koyun ve orda bekletin.
  • Patates: Dairesel olarak kesilen patatesi günde 2 ya da 3 kez gözlerinizin üzerine koyup bekletebilirsiniz.
  • Sıcak kompres: Gözünüzü yakmayacak şekilde sıcak havluyu gözlerinizin üzerine koyup 15 dakika boyunca bekletebilirsiniz.

 

About the author

Merve

Türkiye'nin en büyük kadın bilgi platformunun 'Proje yöneticisi.'

Leave a Comment