Bakım

Esra Ezmeci Tuzlu Su Nasıl Yapılır?

Written by Merve

Esra Ezmeci tuzlu su nasıl yapılır? Genç ve güzel yazar Esra Ezmeci kitapları ve yazıları ile olduğu kadar üstüne çalıştığı ve katıldığı programlarda üstüne açıklamalar yaptığı dişil enerji konusu ile gündeme gelip insanların onu merak etmesine ve kim olduğunu, neler yaptığını araştırmasına neden olmuştur. Kitaplarında bahsettiği konular ile hayranları tarafından sevilen Esra Ezmeci maalesef kitaplarından çok katıldığı televizyon programında tuzlu ritüeli hakkında yaptığı açıklaması ile özellikle kadın takipçilerinin dikkatlerini üzerine çekmiştir.

Esra Ezmeci Tuzlu Su

Genç yazar kendisini feminist bir birey olarak tanımlayıp katıldığı televizyon programında anlattığı tuzlu su işlemini günlük hayatın koşuşturmasında dişil enerjisinde azalma olan kadınların yapması gereken bir ritüel, bir işlem olarak adlandırmıştır. Esra Ezmeci`nin bahsettiği tuzlu su ritüeli şudur: Haftada bir kere banyoda 1 litre suya 2 yemek kaşığı tuz dökün ve karıştırın. Bu karışımı banyodan sonra daha çıplak haldeyken, sağ tarafınızdan başlayarak tüm vücudunuza dökün ve bir gece öyle kalın. Sabah uyandığınızda kendinizi çok daha iyi ve dişil enerjiniz yenilenmiş olarak bulacaksınız diye tanımlamıştır.

Esra Ezmeci Tuzlu Su Tarifi

Peki genç yazarın bahsettiği bu tuzlu su işlemi tarifi nedir? Dişil enerjisini yükseltmek isteyen kadınların deneyebileceği bir ritüel olan tuzlu su tarifini yapmak çok basittir. İhtiyacınız olan tek şey 1 litre su ve 2 yemek kaşığı tuz. 

Esra Ezmeci Tuzlu Su Tarifi Nasıl Yapılır?

Haftada bir banyo sonrası gereken malzemeler olan 1 litre suyu ve 2 yemek kaşığı tuzu karıştırıp sağ taraftan başlayarak vücudunuza döküyor, bir gece öyle bekliyorsunuz.

Esra Ezmeci Tuzlu Su Hangi Tuzla Yapılır?

Esra Ezmeci`nin bahsettiği bu tuzlu su ritüelinde spesifik olarak kullanın dediği bir tuz türü yoktur.

Esra Ezmeci Tuzlu Su Neden Yapılır?

Vücuda sağ taraftan başlayarak tuzlu su dökme işlemi dişil enerjiyi onarmak ve yenilemek için Esra Ezmeci`nin önerdiği bir yoldur.

About the author

Merve

Türkiye'nin en büyük kadın bilgi platformunun 'Proje yöneticisi.'

Leave a Comment