İlişkiler

Erkekler Bir Kadında İlk Nereye Bakar?

Written by Merve

Erkekler bir kadında ilk nereye bakar? Günümüz Dünyası her ne kadar sanallaşsa da anlık ve spontane tanışmalar hala önemini korumaktadır. Kadınlar ve erkekler. Peki erkekler bir kadında ilk neye bakar? Neye önem verir? Bir ilişki için her ne kadar uyum gerekse de karşımızdaki kişinin düşüncelerini, kültür ve zeka seviyesini bilemeyiz. Bu yüzden ilk tanışma ve görüş esnasında elbette dış görünüş çeker. Erkekler kadınlarda genel olarak daha çok kadınsallığa, giyinişe ve cilveye bakıp, önem verir. Kadınlar da erkeklerin bu yüzeyselliğini ve kolay etkilenirliğini oldukça kolay kullanabilmektedir. Sosyal medyanın da etkisi ile artık herkes herkese dış görünüşünü, fiziğini ve giyinişini kolaylıkla gösterebiliyor olsa da bazı şeyler hiç değişmiyor. Erkeklerin özellikle kadınsal organlara verdiği önem gibi.

İlginizi çekebilir: Erkekler neden ayak sever?

Erkekler Bir Kadında İlk Nereye Bakar?

Moda ne kadar değişse ve gelişse de ilkel dürtüler hiç değişmiyor. Erkekler için hala en önemli şey kadınsal hal hareketler ve giyiniş. İlk izlenimde karakter ve kültür seviyesini bilemeyeceğimiz için en önemli etken dış görünüştür. Birini ne kadar dış görünüşe göre yargılamıyor olsak da özellikle karşı cinste ilk çeken şey hala fiziksel özellikler.

Erkekler Kolay mı Etkileniyor?

Günümüz Dünyasında artık bazı şeyler çok kolay. Buna tanışma, flörtleşme ve bir ilişki kurmayı örnek gösterebiliriz. Ama değişmeyen bir şey varsa o da hala Dünyadaki çoğu ülkenin hala ataerkil bir yapıya sahip olduğu gerçeği. Kız çocukları küçüklüklerinden itibaren daha terbiyeli ve baskılanmış yetiştirilirken erkek çocuklarda durum bunun tam tersi. Dolayısı ile çocuklar büyüdüğünde erkekler beğenilerini daha kolay dile getirip, açıklayabiliyor. 

Moda Kadınlara Daha mı Çok Çalışıyor?

Aslında moda, giyim ve aksesuarlar her iki cinsiyet için de giderek fazlasıyla çeşitleniyor. Ama kadınlar tarafından daha çok ilgi çektiği için çoğu marka kadınlara yönelik daha fazla ürün üretiyor ve pazarlıyor.

İlkel Dürtüler ve Kadın Erkek İlişkisi.

Dünya sürekli değişiyor, sürekli gelişiyor. Sürekli yeni ilişki tipleri ve yönelimler ortaya çıkıyor. Ancak genlerimizde bulunan ve binlerce yıldır süregelen şeyler hala aynı. Her ne kadar sosyal ve kültürel seviye bir ilişki için önemli olsa da yapı gereği erkekler bir kadının kadınsal organlarına hatta doğurganlığına bile önem veriyor. Çünkü insanın yapısı bu. Bir erkek farkında olmadan beraber olduğu kadının nasıl bir anne olabileceğini, çocuk doğurup doğuramayacağını düşünüyor. Dolayısı ile bu düşüncelere kadınsal organlar neden oluyor. Yani bazı şeyler ne kadar değişse de her iki cinsiyetin bakıp, önem verdiği şeyler hala aynı, hala değişmiyor. Çünkü insanın doğası bu.

About the author

Merve

Türkiye'nin en büyük kadın bilgi platformunun 'Proje yöneticisi.'

Leave a Comment