Bakım

En İyi Mascara Nasıl Seçilir?

En İyi Mascara Nasıl Seçilir?
Written by Merve

En iyi mascara birçok kadının bakışlarını özelleştirecek ürünlerden bir tanesidir. Genellikle yüze hiç makyaj uygulanmasa bile mascara tek başına bile yeterli oluyor. Dolayısıyla 1 ürün ile muhteşem etki mascara sayesinde olabiliyor.

İlginizi çekebilir: Kardeşlerim Dizisi Nerede, Hangi Semtte Çekiliyor?

En İyi Mascara Nasıl Seçilir?

En İyi Mascara Nasıl Seçilir?

En İyi Mascara Nasıl Seçilir?

İyi bir mascara satın almak için hangi etkiyi aradığınızı düşünmeniz gerekir: daha fazla hacim mi, uzatma mı yoksa kıvrımlılık mı? Ayrıca, ürün aplikatör kıllarının biçimini ve özelliklerini kontrol etmek önemlidir. Bu detaylar başvuru sırasında büyük fark yaratacaktır. En iyi mascara seçimi için harika bir rehber hazırladık.

Maskarayı İstenilen Efekte Göre Seçin

Muhtemelen kirpikleriniz daha kısaysa, onları uzatmak isteyeceksiniz. İnceyse, daha fazla hacim arıyorsunuz demektir. Ayrıca, herkes bu eğrilik efektini sever, değil mi? Markalar, istenen etkiyi ambalaj üzerinde belirtir, ancak fırçanın özelliklerini gözlemlemek, karar verirken yardımcı olabilir.

Daha Fazla Hacim İçin: Birbirine Yakın veya Kısa Kıllar

Daha hacimli bir etki için, birbirine yakın, iyi miktarda kıl içeren aplikatörleri tercih edin. Bu format, aplikatörün daha fazla sıvı tutmasını ve kirpiklere daha kolay aktarmasını sağlar. Çünkü daha kısa kıllar, ürünün fırçada birikmesi yerine kirpik boyunca yayılmasını sağlar.  En iyi mascara

Kirpikleri Uzatmak İçin: Tarak Gibi veya Daha Sert Ayrılmış Kıllar

Kirpiklere uzatma etkisi vermek için onları düz ve ayrı tutmak önemlidir. Bu nedenle, daha sıkı ve daha geniş aralıklı kıllara sahip aplikatörler en iyisidir. Telleri tarar ve gererler. Saç fırçasına benzeyen uygulayıcıları arayın.

Curvex Etkisi İçin: C Eğimli Aplikatörler

Kirpik kıvırıcıya yakın bir etki istiyorsanız ama bu ürün çantanızda yoksa üzülmeyin. C şeklindeki aplikatörlerle iyi kıvrık kirpikler elde edilebilir. Ve harika olan şey, C şeklindeki aplikatörü olan birçok hacim ve uzatma maskarası var.  En iyi mascara

Maskara Uygulama Kolaylığı İçin Aplikatör Formatını Düşünün

Maskarayı bulaşmadan kullanabilmek için biraz tecrübe ve bolca pratik gerekiyor! Bununla birlikte, bazı aplikatör türleri, etkiye ek olarak, tüm tellerin işlenmesini ve kaplanmasını kolaylaştırabilir veya engelleyebilir. Aşağıdaki maskara aplikatörlerinin tüm formatlarına göz atın!

Koni Şekilli Aplikatörlerin Kullanımı En Kolaydır

Yeni başlayan biriyseniz, en iyi seçim koni şeklindeki aplikatörlerdir. Uç kısmındaki daha kısa kılları, iç köşeye ve alt kirpiklere zorluk çekmeden ulaşır ve tüm tellerin sorunsuz bir şekilde boyanmasına olanak tanır. Henüz fazla pratik yapmadıysanız, kavisli, düz ve spiral aplikatörler de iyi bir seçenektir. En iyi mascara

Kirpi Tipi Aplikatörlerin Kullanımı Kolay Ama Birçok Uygulama Gerektiriyor

Bu ilginç biçim, maskara uygulamak ve telleri iyi ayırarak uzatma etkisini artırmak için harikadır. Daha küçük olduğu için alt kirpikler dahil her alanda uygulamayı kolaylaştırır. Bununla birlikte, daha az maske tutar ve iplikçiklerin tamamen kaplanmasını sağlamak için daha fazla uygulama yapmanızı gerektirir.

Tarak Tipi Aplikatörler, Çok Pratik Yapanlar İçindir.

Tarak tipi aplikatörler kirpiklerinizi uzatmak ve birbirine yapışmasını önlemek için harikadır. Ancak, yeni başlayan biriyseniz, bu uygulayıcılardan kaçınmak daha iyidir. Daha uzun ve daha ince olduklarından, fırçayı doğru şekilde konumlandırmak ve özellikle burun üzerinde bulaşmayı önlemek biraz hokkabazlık gerektirir!  En iyi mascara

En İyi Mascara Nasıl Seçilir?

En İyi Mascara Nasıl Seçilir?

Kirpikleri Nemlendiren ve Güçlendiren Aktif Maddelere Göz Atın

Kirpikleriniz tüm bakımı ve nemlendirmeyi hak ediyor! Bu nedenle, bir maskara seçerken, kirpiklerinizi nemlendirmeye, güçlendirmeye ve daha hacimli hale getirmeye yardımcı olan aktif maddeler içerenleri tercih edin. Maskara formülasyonlarında yaygın olarak bulunan bileşenlerin hangileri olduğunu aşağıdan kontrol edin.

  • Hyaluronik Asit: Kirpikleri canlandırır ve nemlendirerek hacimli görünmelerini sağlar;
  • Aloe Vera: Kirpiklerin dökülmesini azaltarak büyümeye ve güçlenmeye yardımcı olur;
  • Kollajen: Kirpiklerin beslenmesine ve daha hacimli olmasına yardımcı olur;
  • Pantenol ve E Vitamini: Kirpiği nemlendirir ve hacim kazanmasına yardımcı olur;
  • Carnauba Wax: Maskara için iyi bir doku sağlamasının yanı sıra kirpiklere belirginlik ve esneklik kazandırır.

Bu aktifleri içeren bir maskara kullanarak sadece makyaj yapmakla kalmayacak, kirpiklerinize de bakım yapacak ve onları güçlendireceksiniz. Bu nedenle, maskara formülünü kontrol edin ve her uygulamada kirpiklerinize güzellik bakımı yapın.  En iyi mascara

En İyi Mascara Nasıl Seçilir?

En İyi Mascara Nasıl Seçilir?

Güvenli Kullanım İçin Ürünün Dermatolojik ve Oftalmolojik Olarak Test Edildiğinden Emin Olun

Maskara, insan vücudunun çok hassas bir bölgesinde kullanılan bir üründür: gözler! Ve bu ürünün kullanımının daha da güvenli olması ve alerji veya tahrişe neden olmaması için birçok marka kirpik maskelerine oftalmolojik ve dermatolojik testler uyguluyor.

Her iki test de ürünün gözler ve cilt için güvenli olduğunu garanti eder. Tahriş veya alerji olasılığını azaltmaya yardımcı olurlar. Hali hazırda en hassas göz çevreniz varsa, ideal olan dermatolojik ve oftalmolojik olarak test edilmiş bir maskara aramaktır!

About the author

Merve

Türkiye'nin en büyük kadın bilgi platformunun 'Proje yöneticisi.'

Leave a Comment