Bakım

Dudağa Kına Sürmek

Written by Merve

Dudağa kına sürmek son zamanlarda sosyal medyada oldukça popüler olmaya başladı. Bununla beraber Dudağa kına sürülür mü? sorusu akılları karıştırdı. Bu soruya cevap arayanlar ise karşılarında Dudağa kına sürmek zararlı mı? Sorusunu buldu. Cevapların hepsi, yazımızda…

İlginizi çekebilir: Gül suyu nasıl yapılır, ne işe yarar?

Dudağa Kına Sürmek

Dudağa Kına Sürmek

Dudağa Kına Sürmek

Çok sık, herkesi uzun süre şaşkına çevirebilecek makyaj hileleri ve tüyoları ile karşılaşırız. Bu tür öğelerin hiç bitmeyen listesine bir tane daha eklendi. 

Chicago merkezli bir model ve Brianah Christianson adlı bir güzellik blogcusu, TikTok’ta dudak rengi olarak kına kullandığını gördüğü bir video yayınladı. O saatten sonra video oldukça viral oldu.

Dudağa Kına Sürülür Mü?

Dudağa kına sürenlerin sayısı son zamanlarda oldukça arttı. Dolayısıyla dudağa kınanın sürülebildiğini belirtmek isteriz.

Dudağa Kına Sürmek Zararlı Mı?

Kına doğal olarak kullanıldığında herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Lakin içerisinde kimyasal olmamasına dikkat etmeniz önemlidir.

Dudağa Kına Yakmak Günah Mı?

Dudağa kına yakmanın günah olup olmadığına dair herhangi bir bilgi internette bulunmamaktadır.

Dudağa Kına Nasıl Sürülür?

Sadece helal, su geçirmez ve uzun ömürlü değil, aynı zamanda organiktir. Doğal görünümlü kırmızımsı bir leke elde etmek için, kurutulmuş, öğütülmüş yaprakları su, limon suyu veya güçlü çay ile karıştırarak bir kına macunu yapın ve macunu dudaklara temiz ve eşit bir şekilde uygulayın. Çünkü bu, nasıl uygulandığına bağlı olarak lekelenecektir. İstediğiniz rengi elde edene kadar yarım saat bekletin ve ardından kazıyın veya yıkayın.

 

About the author

Merve

Türkiye'nin en büyük kadın bilgi platformunun 'Proje yöneticisi.'

Leave a Comment