Bakım

Doğal Yüz Nemlendirici Krem

Written by Merve

Doğal Yüz Nemlendirici Krem artık birçok insanın tercihi. Yüzümüz dış görünüş açısından hem en önemli hem de en savunmasız yerimizdir. Türlü kimyasal ve bakım yolları ile yorduğumuz yüzümüze en besleyici ve en önemli yardım maddesini bazen unutabiliriz. Nemlendiriciler. Piyasadaki çoğu firmanın yalnızca yüz nemlendirici olarak değil içeriğinde mutlaka başka kimyasal ve bakım maddelerine de yer vermesi yüzümüz için aslında bir tehdit unsuru oluşturabilmekte. 

İlginizi çekebilir: Saç Telleri Nasıl Kalınlaşır?

Doğal Yüz Nemlendirici Krem

Doğal Yüz Nemlendirici Krem

Doğal Yüz Nemlendirici Krem

Doğal yollarla daha güvenli şekilde yüzümüzü nemlendirebilir ve besleyebiliriz. Evde kolaylıkla yapabileceğimiz doğal yüz nemlendirici krem nasıl yapılır ve uygulanır gelin bir göz atalım.

Tencerede balmumunu hindistan cevizi ve gül suyu ekleyerek benmari usulü eritiyoruz. Ocaktan aldıktan sonra biraz bekletip içine katmak istediğimiz ek içerikleri kayısı çekirdeği, vitaminler vb. katıp karıştırıyoruz. Tamamen soğuduğunda ev yapımı doğal yüz nemlendirici kreminiz kullanıma hazır.

Gül Yağı ile Doğal Nemlendirici krem

Bu tarif özellikle İsveçli hanımlar arasında çok biliniyor. Malzemelerimiz ise sadece 2 tane. Bal mumunu altı kısılmış olan bir ocakta benmari usulü eritin. Daha sonrasında içerisine gül yağı ekleyin ve donmasını bekleyin. Sabah akşam olarak 2 defa gün içerisinde kullanmayı ihmal etmeyin.

Lavanta Yağı ile Doğal Nemlendirici

Lavantanın faydalarını artık bilmeyen çok az kişi var. Lavanta artık nemlendiricilerinde içerisine girmeyi başardı. Bir parça bal mumunu erittikten sonra yine içerisine bir miktar lavanta yağı ekleyin var bolca karıştın. Sonrasında temiz cildinize masaj ile güzelce yedirin.

Limon Yağı ile Doğal Nemlendirici

Limonun sivilce söndürme özelliği ile bilinmektedir. Tıpkı diğer tarifler gibi bal mumunu eritin ve içerisine limon yağını ilave edin. Güzelce karıştırın.

About the author

Merve

Türkiye'nin en büyük kadın bilgi platformunun 'Proje yöneticisi.'

Leave a Comment