Bakım

Çay Ağacı Yağı ile Saç Uzatma

Written by Merve

Çay ağacı yağı ile saç uzatma yağı birçok yerde kullanılmaktadır. Aslında saçta daha fazla kullanılmaktadır. Saçı hem temizler hem de uzatır. Yazımızda çay ağacı yağı saça nasıl uygulanır? Sorusunun cevabını kaleme aldık.

Bkn: Aspirin ile saç uzatma | Aspirin saçı kaç cm uzatır?

Çay Ağacı Yağı ile Saç Uzatma

Çay Ağacı Yağı ile Saç Uzatma

Çay Ağacı Yağı ile Saç Uzatma

Çay ağacı yağı güçlü antibakteriyel, antimikrobiyal ve temizleme özelliklerine sahiptir. Topikal olarak kullanıldığında, saç köklerinin tıkanmasını açmaya ve saç büyümesini artırmaya yardımcı olabilir. Bu yüzden saçlar için en iyi esansiyel yağlardan biri olarak kabul edilir.

2013 yılında yapılan bir araştırma, çay ağacı yağı ve minoksidil içeren bir karışımın, saç büyümesini iyileştirmede tek başına minoksidilden daha etkili olduğunu buldu. Ayrıca, daha sonraki bir inceleme, bu bileşenin kepek önleyici ürünlerde yoğun bir şekilde kullanıldığını gösterdi.

Çay Ağacı Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

10 damla çay ağacı esansiyel yağını şampuan veya saç kreminize karıştırıp günlük olarak kullanabilirsiniz. Alternatif olarak, 2 yemek kaşığı taşıyıcı yağa 3 damla damlatabilir ve durulamadan önce 15 dakika saç derisinde bekletebilirsiniz.

Çay ağacı yağının saça faydaları için buraya tıklayabilirsiniz.

About the author

Merve

Türkiye'nin en büyük kadın bilgi platformunun 'Proje yöneticisi.'

Leave a Comment