Genel

Bu Dua ile Sınavı Kazandım

Written by Merve

Bu dua ile sınavı kazandım. Cümlesini artık birçok insan heryerde duymaya başladı.  Sorunun cevabını kaleme aldık. Bununla birlikte Sınavda başarılı olmak için dua tavsiyesi de vermeyi unutmadık.

İlginizi çekebilir: Bir erkek ciddi düşündüğü kıza nasıl davranır?

Başarı Duası Nedir?

Müsslüman her zaman Cenab-ı Hakk’ın yardımını diler, dilediğini elde etmek ümidiyle O’na yönelir ve bir Müslümanın duası zor zamanlarla sınırlı olmayıp, bolluk ve bereket zamanında dua ederek Allah’a dönmelidir. Hayatı sabırlı ve Allah’a tevekküllüdür. Yazımızın devamında başarı için edebileceğiniz en işe yarayan dualar var.

Sınav Kazanmak İçin Dua

  • Allah’ım, okuduğumu, ezberlediğimi ve öğrendiğimi sana emanet ediyorum, ihtiyacım olduğunda onu bana geri ver, sen her şeye kadirsin. Beni ihlas çıkışından çıkar ve bana katından bir rızık ver.Rabbim, bana göğsümü açıkla, emrimi kolaylaştır ve dilimin düğümünü çöz ki sözlerimi anlasınlar.Allah’ın adıyla.
  • Allah’ım, çalışmama yardım et, kalbimi bundan sıktırma, her an yanımda ol, sevdiğin ve razı olduğun işlerde bana muvaffakiyet nasip eyle ve muvaffakiyet nasip eyle.
  • Allah’ım unuttuklarımı bana hatırlat, Allah’tan başka güç ve kuvvet yoktur. Allah’ım bana hikmetinin kapılarını aç, bana rahmetini yay ve bana zikir ve anlayış ihsan eyle. 

Sınavda Başarılı Olmak İçin Dua Tavsiyesi

  • Allah’ım, emrini ve yasaklarını bildiğim ilim ile bana ilham et ve Allah’ım bana peygamberlerin akıl ve fesahatini, peygamberleri ezberlemenin güzelliğini ve peygamberlerin vahiy hızını nasip eyle. Melekleri kapat ve beni ilmin nuru ve idrak hızı ile şereflendir ve beni vesvese karanlıklarından çıkar ve bana rahmetinin kapılarını aç. Ya Rabbi, benimle ol, çünkü sana karşı fakirim, Sensiz zayıfım, Senden başka bana güç ve kuvvet yoktur ve benim kutsama, lütuf ve gayretim yoktur.
  • Senden başka ilah yoktur, hamd sanadır, ben zalimlerdendim. Ey mülkün sahibi Allah’ım, mülkü dilediğine verirsin, dilediğinden de padişahı alırsın, değer verirsin. Dilediğini rezil et, senin elinde hayır vardır ki, sen her şeye kadirsin ya Rabbi, imtihanlarda bize yardım et ve başarıyı nasip eyle. Ey merhametlilerin en merhametlisi. 
  • Ey Allah’ım, Ey diri, Kayyum, Musa’nın, Harun’un, Nuh’un, İbrahim’in, İsa’nın ve Muhammed’in Rabbi, Allah’ın salatı ve selamı onun üzerine olsun

About the author

Merve

Türkiye'nin en büyük kadın bilgi platformunun 'Proje yöneticisi.'

Leave a Comment