Bakım

Boom Butter Cilt Bakım Yağı Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Written by Merve

Boom butter cilt bakım yağı kış mevsiminin sonuna gelin size de bir çok insanın cilt bakım rutininde hala var olmaktadır. Boom Butter cilt bakım yok kullananlar genellikle kuru cilde sahip olan insanlardır. Yazımızda boom Butter cilt bakım yağının nasıl ve ne amaçla kullanılması gerektiği hakkında bilgiler verdik. 

Bkn: Maya maskesi cilde faydaları | Maya maskesi lekelere iyi gelir mi?

Boom butter cilt bakım yağı
Boom butter cilt bakım yağı

Boom Butter Cilt Bakım Yağı

Boom butter cilt bakım yağı cildinize ihtiyacı olan bütün vitamin ve mineralleri vermektedir. Son zamanlarda adından oldukça sık söz ettiren cilt bakım yağı kozmetik mağazalarında daha yerine almayı başardı. İçerisinde yedi tane birbirinden değerli ya bulunan boom Butter sevilen kozmetik ürünlerden sadece bir tanesidir.

Boom Butter Cilt Bakım Yağı İçeriği

Boom butter cilt bakım yağı içerisinde birbirinden yararlı yedi tane yağ bulundurmaktadır. Lakin kullanmadan önce cildinizde bir alerji testi yapmanız gerekmektedir. Daha sonrasında ürünü kullanmanız sizin için daha faydalı olacaktır. Gelin hep beraber bu yedi yağın hangileri olduğunu göz atalım.

  • Buğday yağı
  • Jojoba yağı
  • Kaysı yağı
  • Zeytin yağı
  • Avokado yağı
  • Hindistan cevizi yağı

Bu yağlar özellikle cildin ihtiyacı olan annemi tekrardan cilde geri vermeyi amaçlamaktadır. Özellikle kuru ciltler için tavsiye edilmektedir. Zeytin yağı cilde nem vermesi ile bilinen bir yağdır. Bununla birlikte Hindistan cevizi yağı da cilt lekelerine bir hayli iyi gelmektedir aynı zamanda cilt bakım yağının içerisinde bulunan avokado yağı da gözeneklerin sıkılaşmasında büyük rol oynamaktadır. Son olarak ise Jojoba yağı ve buğday yalı da sivilce varsa söndürecek ve siyah noktaların yok olmasını sağlayacaktır.

Boom Butter Cilt Bakım Yağı Ne İşe Yarıyor?

Cilt bakım yağları kış mevsiminde özellikle oldukça popülerdir. Burada kozmetik mağazalarında boom Butter cilt yağı ön plana geliyor. Çünkü içerisinde cildinize ihtiyacı olan yedi tane yağlı barındırmaktadır. Bu yağlar cildin nemlenmesini sağlamaktadır. Dolayısıyla düzenli olarak kullanılan boom Butter ciltte kurulu yok eder ve güzelce nemlendirir.

Lakin cilt bakım yaları her cilt tipi için uygun olmayabilir. Dolayısıyla kullanmadan önce bir uzman önerisi almanızı tavsiye ederiz. Daha öncesinde vücudunuzun en hassas bölgesinde yağı deneyerek 72 saat bekleyin. Bölgede herhangi bir kızarma ya da reaksiyon meydana gelirse kullanmayı bırakın.

Boom Butter Cilt Bakım Yağı Nasıl Kullanılır?

Boom butter cilt bakım yağı cildinizi önem veren bir Yağdır. Bu ya çünkü vücudumuza uygulanabilir. El 100 dahil olmak üzere her yere uygulayabilirsiniz. Lakin uygulamaya başlamadan önce cildinizi günlük temizleyici ile temizleyin ve tonikleyin. Daha sonrasında yağı kullanırsanız maksimum etkiyi göreceksiniz.

Boom Butter Cilt Bakım Yağı Fiyatı

Boom butter cilt bakım yağı her kozmetik mağazasında farklılık göstermektedir. Dolayısıyla evinize en yakın olan kozmetik mağazasına sormanızda yarar var. Lakin ortalama olarak fiyatı 40 TL’dir.

About the author

Merve

Türkiye'nin en büyük kadın bilgi platformunun 'Proje yöneticisi.'

Leave a Comment