İlişkiler

Bir İlişkide Uzak Durulması Gereken Erkek Tipleri

Written by Merve

Bir ilişkide uzak durulması gereken erkek tipleri sanırım birçoğunun ömrünü bir hayli strese sokan tiplerdir. Bazen bazı kadınlar erkeklerde bazı özellikleri göremeyebilirler. Bizde size yardımcı olması için Bir ilişkide uzak durulması gereken erkek tipleri konusunu kaleme aldık.

Bir İlişkide Uzak Durulması Gereken Erkek Tipleri

İlişkiye girdikleri ortaklara hiçbir şey eklemeyen belirli erkek türleri vardır. Ve bunun ancak ilişki zaten sağlam olduğunda keşfedilebileceğini düşünen kadınlar yanılıyor. İlişkiye girmeden ve tüm paranızın değerini ilişkiye koymadan önce ‘kaçınılabilir’ erkekleri belirlemenin çok kolay yolları var.

İşte bu “adamları” tespit etmenize ve adamın sizin için doğru adam olup olmadığını öğrenmek için nöronları yakmanıza yardımcı olacak on basit ipucu.

Siz ilgilenmediğiniz zaman ilgilenenler.

Mükemmel görünen, süper kibar ve size büyük bir sevgiyle davranan bu adamı biliyor musunuz? Daha yeni ayrıldığınız için kırılgan olduğunuzda ortaya çıkan tiptir. Usulca sizi fetheder ve gerçekten aşık olduğunuzda zemin hazırlanmaya başlar. En kötüsü de her şeyi hazırlayıp sonra o melek yüzüyle ortaya çıkması ve onu hemen affetmesi.

Bu tiple uğraşmak zordur, çünkü onun böyle olduğunu ancak ona zaten aşık olduğunuzda anlarsınız. Ama hiçbir yolu yok, ondan bir an önce kurtulman gerek, çünkü bu tip bir erkek sadece kadınlarla ilgilenmediği zaman ilgileniyor.

İlişkide paspas olan erkek.

 O sizin için her şeyi yapar ama iş karar vermeye gelince, her şeyi onun için yapmalısınız. Bu tip bir adam çok muhtaçtır ve kişiliğinin arkasına saklanır. Paspasla yaşamanın zorluğunu kaldıramıyorsanız, ona karşı dürüst olun ve ondan ayrılın. Muhtemelen senden bir şans daha isteyecek ve sen de bu isteği dikkate alacaksın. Potansiyel bir erkek arkadaş olabilir ve istediğiniz türden bir adam olmak için her şeyi yapar.

Sizinle rekabet eden erkek.

Bu tip bir adam her zaman sizinle rekabet halindedir ve her şeyde elinden gelenin en iyisini yapmak için elinden gelenin en iyisini yapar ve benlik saygınızı düşürür. Manipülatör ve belirsiz cevaplarda uzman, her zaman tabloları çeviriyor ve yanıldığınıza inandırıyor. Bu tür bir adamla ilişkide ısrar etmeye değmez. En iyisi onun oyununa girip çıkmamak.

Travmatize edilmiş erkek.

Bu adam diğer kadınlardan çok acı çekti, çok şüpheci ve taahhütlerden kaçınmak için elinden gelen her şeyi yapıyor. Travma geçiren kişi genellikle geçmiş ilişkileri hakkında çok konuşur, her zaman pişmanlık duyar ve kendisine ne kadar iyi olduğunu ve duygularını nasıl incittiğini hatırlar. Ondan ayrılmak kolay, sonuçta, henüz çıkmıyorsun bile. Daha ciddi bir şey istiyorsanız, yavaş yavaş güvenini kazanabilir ve tüm kadınların aynı olmadığını kanıtlayabilirsiniz. Böyle bir adamla başa çıkmak için sabırlı olun.

Kadın avcısı olan erkek.

Bütün kadınlara çekicilik katar ve en yakın arkadaşını bile affetmez. Kadın avcısını belirlemek zor değildir, çünkü genellikle kiminle olduğuna saygı duymaz ve onunlayken bile saldırır. Böyle bir erkeği düzeltmenin bir yolu yok, bu yüzden açık ilişkilerin bir parçası olmak istemiyorsan, atlamak ve başka birini bulmasına izin vermek en iyisi.

Sürekli evde olan tembel erkek.

Bu tip bir adamı tanımak çok kolay, çünkü elinde bir kutu birayla televizyon karşısında olmaktan vazgeçmediği ancak hafta sonları ile bilinir. Sizi fark etmemiş gibi bile görünüyor, ama aşırı bağımlı ve iki yaşında bir çocuk gibi görünüyor (ve en kötüsü, enerjisinin yarısına bile sahip değil). Bu adamın nitelikleri var, ancak onun hizmetçisi olma ve onun yüzünden sosyal hayatınızı kenara koyma konusunda ciddi bir risk altındasınız. Böyle bir adamla başa çıkmanın püf noktası pazarlık yapmak ve adamın gevşek yoluna teslim olmamaktır. Eğer baskıya dayanamıyorsan, dışarı çık.

Her şeyi bildiğini zanneden erkek.

İlk başta ondan hoşlanabilirsiniz, ancak yavaş yavaş bu gidiş havası gidecek. Her şeyi bilenle yaşayacak mideye sahip olanlardan nefret ediyor. Amacınız en iyi kültürlü insanlardan biri olmak ondan, onlardank enden. Onun gibi olmak için, peşinden koş ve bol şansı!

Parası olmadan bir iş olamadığını zanneden erkek.

Bu adam, adımlarınızı ve fabrikalarınızı takip etmek için bir ajandası ve hesap makinesi olan bir ürünleriyle uyumlu. Çok ben, aracı kontrol ediyor ama arabayı kontrol etmene izin vermiyor. Yani bir şey yapmak istiyorsa, uygun olması gerekir. Ancak, onun canı için, asla hiçbir zaman yoktur. Bu adamla birlikte olmaktır. Onun arkadaşının arkadaşının o sıkıcıa geleceği.

Moda manyağı erkek.

Her zaman en moda kıyafetlerini ve stiliyle gidiş ve ona ulaşmanızı sağlamanızı elde etmek için uygulanmaktan hoşlanmak ister. Her zaman gösteriş daha genel amaçlı gerçekliğinden çok şey yapmak için kullanışlıdır. Sen de böyleliğeysen ama bu kadar boş alışık harikayla alışmak daha iyi çünkü aslamelilidir. İlişkiyi için kendinden utanmasını sağla ile ilişkiyi bitir.

Kararsız erkek.

Her zaman çitin üzerinde, bu adam seninle birlikte olmak isteyip istemediğine asla karar vermez. Yalnız kalmayı bilmiyor ve her zaman senin peşinde. Ne yazık ki, umutsuzca duymak istediğiniz cevabı vermeyecek ve onu bu şekilde kabul ederseniz, sonsuza kadar çitin üstünde kalacak. İmkansız, eğer onunla birlikte olmak istiyorsan, kendini empoze etmeli ve ona karar vermelisin. Ondan kurtulmak için çok zorlanacaksınız çünkü peşinden koşacak ve huzur bulamayacaksınız.

Elbette, bu tiplerden bazılarıyla iyi yüzleşebilir ve yine de onunla çok mutlu olabilirsiniz. Ama bunlar gerçekten zor adamlar ve mükemmel insan var olmasa bile, hataları gerçekten katlanılmaz olan bazı adamlardan kaçınmak en iyisidir.

About the author

Merve

Türkiye'nin en büyük kadın bilgi platformunun 'Proje yöneticisi.'

Leave a Comment