Bakım

Biberiye Yağı ile Saç Uzatma

Written by Merve

Biberiye yağı ile saç uzatma düzenli olarak uygulanması durumunda saçları kısa zamanda bir hayli uzatmaktadır. Yazımızda biberiye yağı saça nasıl uygulanır? Sorusunun cevabını kaleme aldık.

Bkn: Prp ile saç tedavisi | Prp saç çıkarır mı?

Biberiye Yağı ile Saç Uzatma

Saçınızın kalınlığını ve büyümesini iyileştirmek istiyorsanız biberiye esansiyel yağı harika bir seçenektir. Bu, hücre yenilenmesini uyarma yeteneği sayesindedir. Bir araştırmaya göre biberiye yağı Minoxidil kadar iyi performans gösteriyor. Doğru, ünlü saç bakımı kadar etkili. Ancak avantajı, doğal yağın daha ucuz olmasının yanı sıra yan etki olarak saç derisinde kaşıntı olmamasıdır.

Ancak bir uyarı var: Biberiye yağı tansiyonu yükselttiği için hipertansif hastalar tarafından kullanılmamalıdır.

Biberiye Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Birkaç damla biberiye esansiyel yağını zeytinyağı, avokado yağı veya hint yağı ile karıştırın ve saç derisine uygulayın. Şampuanla yıkamadan önce en az 10 dakika bekletin. 

Biberiye Yağı Saçı Ayda Kaç Cm Uzatır?

Düzenli olarak uygulanan biberiye yağı saçı ortalama olarak ayda 6 cm’e kadar uzatmaktadır. Lakin bu durumda beslenmenize de dikkat etmeniz gerekmektedir.

Biberiye Yağı Saçı Uzatır Mı?

Biberiye yağı saça doğru bir şekilde uygulandığında saçları uzatmaktadır. Lakin burada saçlarınızın öncelikle biberiye yağına ihtiyacı var mı? Bu soruya cevap vermeniz gerekmektedir. Daha sonrasında hızlı bir şekilde saçlarınızı uzatabilirsiniz.

Biberiye Yağı ile Saç Maskesi

Biberiye yağı ile hızlı saç uzatma maskesi aslında birçok insan tarafından tercih edilmektedir. Bunun için malzemeler şu şekildedir:

  • 1 tatlı kaşığı biberiye yağı
  • 1 tatlı kaşığı sulandırılmış sirke
  • 1 tatlı kaşığı toz zencefil

Tüm malzemeleri cam bir kaptan homojen olacak şekilde karıştırın. Daha sonrasında ise saçlarınıza kökten uca heryerine yedirin. Haftada 2 kez yapmanız yeterli olacaktır.

About the author

Merve

Türkiye'nin en büyük kadın bilgi platformunun 'Proje yöneticisi.'

Leave a Comment