Bakım

Bepanthol Saça Sürülür Mü, Saçta Nasıl Kullanılır?

Written by Merve

Bepanthol saça sürülür mü? Sorusu aslında oldukça sık aratılmaktadır. Çünkü genellikle nem verme özelliği ile meydana geldi. Durum böyle oluncada birçok insanın kafasında Bepanthol saçta nasıl kullanılır? Sorusunu uyandırdı. Detaylar, yazımızda…

İlginizi çekebilir: Bepanthol yüze sürülür mü, nasıl kullanılır?

Bepanthol’ün Saça Faydaları

Bepantol, içeriğinde bir Pro-Vitamin B5 olan Dexpanthenol bulunduğundan, cildin ve saçın su kaybını azaltarak, kuruluğu ve dökülmeyi önleyerek ve cildin doğal yenilenmesini uyararak çalışır. Ayrıca Bepantol Derma kimyasallara ve ısıya maruz kalan saçların kuru görünümünü yok ederek saça kaybettiği nemi geri kazandırır.

Saç sağlığı sadece ürünlerle nemlendirilerek değil, aynı zamanda E vitamini, omega 3, biotin, çinko ve kolajen açısından zengin besinlerin alımıyla da korunabilir

Bepanthol Saça Nasıl Uygulanır?

Özellikle boyama ve düzleştirme, güneşe ve havuzdan, nehirden veya sudan gelen suya maruz kalma gibi işlemler yapılırken meydana gelen suyun çıkmasını önleyerek ipliklerin parlaklığını ve yumuşaklığını geri kazandıran dekspantenol içeren Bepantol Solüsyonunun kullanılması tavsiye edilir. deniz. 

Kullanım Şekli: Kullanmak istediğiniz nemlendirici kremin içine bu üründen bir kap dolusu miktarda ekleyin ve ıslak saça uygulayın ve yaklaşık 15 dakika bekletin.

About the author

Merve

Türkiye'nin en büyük kadın bilgi platformunun 'Proje yöneticisi.'

Leave a Comment