Diyet

Ahmet Apa Seviye 5 Kaç Gün? | Örnek Menü

Written by Merve

Ahmet Apa seviye 5 Ahmet Apa Diyetleri Nedir? Ahmet Apa Diyetleri Kaç Seviyeden Oluşur? Ahmet Apa Diyetleri Oruç Diyet midir? Gibi sorulara yanıt bulabileceğiniz yazımıza başlıyoruz. Öncelikle Ahmet Apa Seviye 5 diyeti 9 aşamalı Ahmet Apa oruç diyetlerinin orta aşamasıdır. Oldukça zorlu fakat etkili olan bu diyet ile ilgili merak edilen başlıca konulara aşağıda değinilmiştir. Fakat unutmayın, diyetler hayat kalitenize ve egzersizlerinize dikkat ettiğiniz oranda etkilidir.

İlginizi çekebilir: Ahmet Apa seviye 3 diyeti nasıl yapılır? | Örnek Menü

Ahmet Apa Seviye 5 Diyeti Nasıl Yapılır?

Öncelikle Ahmet Apa diyetlerinin önceki yani 1,2,3 ve 4. aşamayı tamamlamalısınız. Ahmet Apa diyetleri rastgele bir seviyeden başlanacak bir diyet değildir. 4. Seviye diyeti de tamamladıktan sonra vücudunuzun ve metabolizmanızın kendine gelmesi için 1-2 gün ara verip ardından Ahmet Apa Seviye 5 diyete başlayabilirsiniz. 5. Seviye 10 günden oluşur ve önceki seviyelerde ki gibi yasaklı yiyecek ve içecek listesi vardır. İşin giderek zorlaştığı ama sonucun da o denli büyük olduğu Ahmet Apa Seviye 5 diyetinde uygulamaya başlamadan önce 36 saatlik bir açlık gerekir. Bu süreye başlamadan önce uyku öncesi Magnezyum Sülfat ile vücut desteklenmelidir. Yasak yiyecek içecek listesi ise önceki seviyeler ile aynıdır. Şeker ve undan kesinlikle uzak durulup. Kızartma tüketilmemeli. Yasaklı yiyecek içecek tüketildiği takdirde bu seviyeye 1.günden tekrar başlanır

Ahmet Apa Seviye 5 Diyeti Listesi

Diyet listesi olarak ise kahvaltıdan önce güne bitki çayları ve sade kahveler ile başlanır kesinlikle şeker ve bal ilavesi olmaz.

Ardından en az 2 saat sonra kahvaltı yapılır. Mevsim yeşillikleri, peynir ve çiğ badem, fındık tercih edebilirsiniz.

Akşamları ise tavuk ve bulgur bazlı yemekler yapılabilir. Tatlı kesinlikle yasak.

Ahmet Apa Seviye 5 Diyeti Kaç Gün?

Ahmet Apa Seviye 5 diyeti 10 günlük bir diyettir. Oruç diyet olan bu diyet oldukça zorlayıcı fakat etkilidir. Bittikten sonra 2-3 gün dinlenip 6. Seviyeden devam edebilirsiniz.

Ahmet Apa Seviye 5 Örnek Menü

Ahmet Apa Seviye 5 diyetinin ortasından yani 5. gününden örnek menü vermemiz gerekir ise:

Uyanınca limonlu su ve hurma ile mide rahatlatılıp, açlık hissi giderilir.

Kahvaltı en az 2 saat sonra yapılır. Salata tercih edilebilir. Fazla yiyip porsiyon ölçeğini kaçırmamalısınız dikkat.

Akşam ise sebze yemeği özellikle sebze haşlaması ve yanında bulgur pilavı, yoğurt tercih edip yemek sonrası limonlu ıhlamur içilebilir.

About the author

Merve

Türkiye'nin en büyük kadın bilgi platformunun 'Proje yöneticisi.'

Leave a Comment