Diyet

Ahmet Apa Seviye 3 Diyeti Nasıl Yapılır?

Written by Merve

Ahmet Apa Seviye 3 Diyeti Nedir? Ahmet Apa Seviye 3 Diyeti Oruç mudur? Ahmet Apa Seviye 3 Diyeti Kilo Verme? Gibi sorulara yanıt vermeden önce dilerseniz önce Ahmet Apa Diyetlerinin ve Ahmet Apa Seviye 3 Diyetinin ne olduğuna bakalım. 

Ahmet Apa Seviye 3 Diyeti Ahmet Apa Seviye 1 ve 2 tamamlandıktan sonra devam etmek isteyen kişilerin uygulaması gereken diyet aşamasıdır. Ahmet Apa tarafından kilo vermek isteyen kişiler için oluşturulmuştur ve diğer seviyeler gibi Seviye 3`de bir oruç diyettir. Seviyeler arası benzerlik gözükse de seviye 3 oldukça zorlayıcı olabilir. Çünkü günde yalnızca 1 öğün yemek yiyebilmektedir. Çok sıkı ve doktor, uzman diyetisyen kontrolü ile uygulanması gereken bir diyet türüdür.

Ahmet Apa seviye 3 diyeti
Ahmet Apa seviye 3 diyeti

Ahmet Apa Seviye 3 Diyeti Nasıl Yapılır?

Öncelikle hayatınızı ve uyku saatlerinizi düzene sokmalısınız. Zira Ahmet Apa Seviye 3 Diyeti yaparken yalnızca akşam 17:00 ve 20:00 saatleri arasında yiyecek ve içecek tüktebilirsiniz. Bu öğün saatleri dışında ise sadece 2-3 fincan kahve, çay veya bitki çayı tüketebilirsiniz. Peki yasaklı ve dikkat edilmesi gereken yiyecek, içecek listesi nedir? Gelin bir bakalım.

Yiyecekte de içecekte de şekerden ve şeker içeren ürünlerden kesinlikle uzak durulacak. Şeker yasak.

Yasak listesi tıpkı seviye 1 ve 2`de olduğu gibidir:

  • Unlu mamüller
  • Kestane
  • Mısır
  • Kızartmalar
  • Yulaf veya yulaf ezmesi
  • Tüm gazlı içecekler

Gibi yiyecek ve içecekler kesinlikle yasaktır. Tüketildiği takdirde en başa yani Seviye 3 aşamasının başına dönülür.

Ahmet Apa Seviye 3 Diyeti Listesi

Yaşınıza ve metabolizma hızınıza bağlı olarak bu diyet sonunda 4 ila 10 kilo verebilirsiniz. Tabii hareket edip, egzersiz de yapmak kaydıyla.

Güne yalnızca kahve veyahut çay, bitki çayı ile başlıyorsunuz. Zencefil ekleyebilirsiniz. Bal yasak.

Akşam üzeri tekrardan bir kahve veya çay içip mideyi kendine getirebilirsiniz.

Ve akşam 17:00-20:00 arası tüketeceğiniz öğünde zeytinyağlı yemekleri veya haşlama sebzeleri tercih edebilirsiniz. Lezzetli mezeler de olabilir.

Ahmet Apa Seviye 3 Diyeti Kaç Gün?

Süre olarak önceki Ahmet Apa diyetlerinde olduğu gibi 2 haftalık bir diyettir. Yasaklı ürün tüketildiği takdirde bu 2 haftalık süreç sıfırlanır ve 1.Güne dönülür.

Ahmet Apa Seviye 3 Örnek Menü

Ahmet Apa Seviye 3 Diyeti için örnek menü ise:

Güne Kahve veya Çay ile başlayıp hiç bir şey yememek.

Akşam üzerine doğru tekrardan kahve veya çay içilebilir.

Akşam yemeği için yalnızca zeytinyağlı veya haşlama sebzeler. Et ürünleri yasak. Gibi bir sofra hazırlayıp hafif şeyler tüketebilirsiniz. 2 Haftanın sonunda etkisini göreceksiniz. Sağlıklı günler dileriz.

About the author

Merve

Türkiye'nin en büyük kadın bilgi platformunun 'Proje yöneticisi.'

Leave a Comment