Diyet

Ahmet Apa Seviye 1 Diyeti Nasıl Yapılır?

Written by Merve

Ahmet Apa Seviye 1 Diyeti mucizevi ancak son derece sıkı diyetlerden biridir. Günümüzde fazla kilolar ve obezite insanların günlük yaşamının en büyük sorunlarından biri olmuşken birçok farklı diyet çeşidi ve türü çıkmaktadır. Bunlardan biri olan Ahmet Apa diyetleri nedir ve nasıl uygulanır gelin bir göz gezdirelim.

İlginizi çekebilir: Glutensiz beslenme nedir? Gluten diyeti nasıl yapılır?

Ahmet Apa seviye 1 diyeti
Ahmet Apa seviye 1 diyeti

Ahmet Apa Seviye 1 Diyeti Nasıl Uygulanır?

Mucizevi diyetlerden biri olan Ahmet Apa Seviye 1 diyeti dikkatli ve kurallara uyulduğu takdirde 10 kiloya kadar kilo verdirebilir. Peki bu mucizevi diyet nasıl uygulanır?

Günümüz en popüler diyetlerinden birisi olan Ahmet Apa Seviye 1 diyeti 40 günlük bir diyettir. Elbette uygulanışı esnasında hayat kalitesi ve günlük egzersizlerin de önemli olduğu bu diyeti uygularken diğer çoğu diyette olduğu gibi yalnızca doyana kadar yemek yemelisiniz. Aşağıda okuyabileceğiniz yasaklı ürünler tüketildiği takdirde de en başa yani 40 günün ilk gününe tekrar dönülür ve tekrar başlanır. Yemek yerken gıdaları uzun uzun çiğnemeye özen gösterilmeli ve öğünler esnasında kesinlikle içecek tüketilmemeli. Su dahi tüketilmemeli öğünün bitmesi beklenmelidir. Ve öğün sonrasında şekerleme yapılmamalıdır. Günlük hayatın koşuşturması esnasında spor ve egzersiz yapmaya pek zaman bulamasak da Ahmet Apa Seviye 1 diyetini uygularken günlük en az yarım saat tempolu bir şekilde yürümek şarttır. 

Ahmet Apa Seviye 1 Yasak Listesi

Son derece sıkı bir diyet olan Ahmet Apa Seviye 1 diyetinin oldukça uzun bir yasaklı listesi vardır.

Yiyecekler kadar içecekler de vücudu etkileyici besin öğeleri bulundurduğundan dolayı Ahmet Apa Seviye 1 diyeti yapılırken kola, meyve suyu, soda ve gazoz gibi içeceklerin yanı sıra ayran ve kefir gibi faydalı içecekler de tüketilmemelidir.

  • Makarnadan uzak durulmalı.
  • Kestane, balkabağı ve yulaf tüketilmemeli yemeklere ve salatalara mısır, havuç eklenmemelidir.
  • Tüm kurutulmuş meyveler ve kuruyemişler.
  • Paketli ve hazır gıdalar.
  • Kızartılmış yemekler.
  • Mısır unu, mercimek unu gibi bakliyat unları.
  • Kuruyemiş.

Kahvaltıların olmazsa olmazı bal, pekmez, reçel de kesinlikle tüketilmemelidir.

Ahmet Apa Seviye 1 Örnek Menü

Günlük hayatımızın sevilen ve olmazsa olmazı bir çok yiyecek ve içecek yasaklı listesinde olsa da tüketebileceğimiz bir çok şey de vardır. 

Güne sade bir kahve ile başlayıp iştah kesebiliriz. Sonrasında mevsim yeşillikleri ve sebzeleri ile süslediğimiz kahvaltı tabağımıza peynir zeytin ve 1 adet haşlanmış yumurta takviyesi yapıp afiyetle yiyebiliriz. Bu Ahmet Apa Seviye 1 diyeti için kahvaltı menüsü örneği. Peki diğer öğünler?

Ahmet Apa seviye 1 diyetinde gün ortası öğünü olan öğle yemeği ve ara öğünler kesinlikle yapılmaz. Akşam yemeğinde ise; Sebze içeren yemekler tüketilebilir ve bu yemeğin yanına doyuruculuğu artırması açısından bulgur pilavı ekleyebiliriz. Pirinç kesinlikle yasak.

About the author

Merve

Türkiye'nin en büyük kadın bilgi platformunun 'Proje yöneticisi.'

Leave a Comment