Diyet

3 Günlük Protein Diyeti

Written by Merve

3 günlük protein diyeti hekim gözetiminde olunması gereken bir diyettir. lakin kısa süreli olması bazıları tarafından pratik bir şekilde uygulanmaktadır. Siz her şeyden önce gitmiş olduğunuz ve güvendiğiniz hekime bu diyeti sormayı ve onun gözetiminde kullanmayı unutmayın.

3 Günlük Protein Diyeti

3 Günlük Protein Diyeti

3 Günlük Protein Diyeti

Vücudumuz günlük ve hayati aktivitelerini idame ettirebilmek için temel olarak 6 sınıfa ayrılmış besinlere gereksinim duyar. Proteinler vücudumuzdaki tüm hücrelerimizin işlevini düzgün yapabilmesi için gerekli olan makro besin kaynağıdır. Özellikle kaslarımız ve kemiklerimizde bolca protein bulunur. 3 Günlük Protein diyetini uygulayacak kişilerin dikkat etmesi gereken husus bunun 3-4 gün gibi kısa bir sürede yapılması gerektiğidir. Çünkü vücut gereksinim duyduğu diğer besin kaynaklarından uzun süre mahrum kalırsa diyet zarar verici şekillerde sonuçlanabilir ve sağlıksal problemlere neden olabilir. Peki nedir bu 3 günlük protein diyeti?

Protein diyeti özellikle kısa sürede kilo vermek isteyen ve sporla ilgilenen kişilerin uyguladığı bir diyet türüdür. Uygulanması sırasında et, balık, yumurta ve tavuk, süt ve süt ürünleri bolca tüketilmeli kuru baklagil ve yağlı tohum içeren gıdalarla bu yiyecekler pekiştirilmelidir. Spor ve vücut geliştirme ile uğraşan kişiler için uygulaması çok kolay bir diyet çeşididir. Ancak yazımızın üst kısmında bahsettiğimiz gibi 3 günlük protein diyetinin süresine dikkat edilmelidir. Bu diyeti yapan kişilerin günde en az 3 litre su tüketmesi önemle tavsiye edilir.

3 Günlük Protein Diyeti Hangi Durumlarda Gereklidir?

3 Günlük protein diyeti kısa süreli ve yüksek protein bazlı bir diyet türü olduğu için özellikle spor ve vücut geliştirmeye yeni başlayan kişilere önerilen ve uygulanan bir diyet türüdür. Kişiler bir yandan kasları geliştirici ve açıcı sporlar ile ilgilenirken bu sporları yüksek protein bazlı gıdalar içeren 3 günlük protein diyeti ile desteklediğinde kasları ve vücutları için daha sağlıklı sonuçlar alabilir. Ancak bu diyet yalnızca sporcular için değildir. Vücutlarında protein eksikliği olan kişiler için de diyetisyen ve doktorların çoğu 3 günlük protein diyetini önermektedir.

About the author

Merve

Türkiye'nin en büyük kadın bilgi platformunun 'Proje yöneticisi.'

Leave a Comment