Bakım

10 Adımda Kore Cilt Bakımı | Kore Cilt Bakımı Evde Nasıl Yapılır?

Written by Merve

Kore cilt bakımı rutinini daha önceden duydunuz mu? Sizlere cildinizi bebek gibi yapıp mükemmel bir parlaklığa ulaştıracak bir cilt bakımı ile karşınızdayız. Kore kozmetik uzun zamandan beri Kore bakım ürünleri ni yayınlamaya devam ediyor. Bunun üzerine Kore cilt bakım ürünleri kullananlar da harika bir rutin oluşturdular: Kore cilt bakımı 10 adım rutini. Yazımızda Kore cilt bakımı aşamaları ve evde Kore cilt bakımı nasıl yapılacağını sizler için derledik.

Kore cilt bakım rutinini uygularken özellikle Kore markası ürünleri tercih etmeniz gerekmektedir. Çünkü bu ürünler kat ve kat sürülmeye uygun olan ürünlerdir. Aynı zamanda içerikleri de buna göre düzenlenmektedir. Bununla birlikte cildinizi tanımanız da Kore cilt bakımı rutinine başlamadan önce oldukça önemlidir.

Son olarak ise market ürünleri ile Kore cilt bakımı yapamayacağınızı belirtmek isteriz. Market ürünleri ya da kozmetik mağazalarından alacağınız ürünler cildinize kat ve kat uygulama yapacağınız için cildinizi yorar.

Bu bağlamda hiçbir sorumluluk kabul edilmemektedir.

10 adımda Kore cilt bakımı
10 adımda Kore cilt bakımı

Kore Cilt Bakımı

Uzun yıllardan beri popülaritesini bir türlü düşüremeyen Kore cilt bakımı cildi derinlemesine temizlemeye yardımcı olacak ve bir o kadarda cildi nemli tutup, parlak bir görünüm elde etmenizi sağlayacak bir bakım rutinidir.

Hemen hemen bütün ülkelerde uygulanması ve kullananlarında oldukça memnun kalması aslında herkesin 1 kez de olsa araştırmasına neden oldu.

Cilt bakım rutinini uygulamadan önce cildinizi tanımanız önemlidir.

  • Benim cildim rutini yapacağım mevsimde nasıl?
    • Kuru mu? Hassas mı? Yağlı mı?

Özellikle bu sorunun cevabı sizi yarı yarıya Kore cilt bakım rutinine yaklaştıracaktır. Cildinizi tanıdıktan sonra ve neye ihtiyacı olduğunu çözdükten sonra artık yeni bir cilt bakım rutinine başlamaya hazırsınız demektir.

Kore Cilt Bakım Ürünleri

Artık yeni bir cilt bakım rutinine başlayacak olmanız, o rutine uygun ürünleri de kullanmanız anlamına gelmektedir. Bunun için Kore bakım ürünleri tercih etmeniz gerekmektedir. Çünkü bu ürünler kat ve kat sürmeye uygun ürünlerdir. Başka bir yerden temin edeceğiniz ürünler kat ve kat sürmeye uygun olmayabilir. Bundan dolayı Kore ürünlerini tercih etmeniz gerekmektedir.

10 adımda Kore cilt bakımı
10 adımda Kore cilt bakımı

10 Adımda Kore Cilt Bakımı

Artık tamamen cilt tipinizi ve cildinizin neye ihtiyacı olduğunu biliyorsanız, harika bir rutin ile bebek gibi cilde sahip olabilirsiniz demektir. Lakin başlamadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç adım var. Bunlardan ilki cildi kurulardan havlu peçete kullanmak. Bir diğeri ise cilt yüzünüzde alerji yaptıysa rutine devam etmemek.

1. Adım: Yağ Bazlı Temizleyici ile Cildi Temizleyin.

İlk adım herkesin bileceği üzere cildi temizleme aşamasıdır. Bu adımda 2 tür temizleyiciden yardım almanız gerekmektedir. Çünkü cildimizdeki bazı maddeler suda çözünürken bazıları yağda çözünmektedir.

  • Yağ bazlı temizleyiciler
  • Su bazlı temizleyiciler

Öncelikle yağ bazlı temizleyici uygulamanız gerekmektedir. Bu temizleyici cildinizden ölü deriyi, yağı vs. almak içindir. Cildinize sürdükten sonra 1 dakika masaj yağın ve ılık su ile yıkayın.

2. Adım: Yağ Bazlı Temizleyici ile Cildi Temizleyin.

Bu adımda ise cildinizi su bazlı bir temizleyici ile temizlemenizdir. Bu adım cildinizden kiri, yağı ya da güneş koruyucularını tamamen arındırmanız içindir. Su bazlı temizleyicileri su altında köpürterek uygulayın. 1 dakika cildinize masaj yapın ve ılık su ile durulayın.

3. Adım: Peeling Yapın.

Bu aşama haftada en az 1 maksimum en fazla 3 kez tekrarlanması gereken bir aşamadır. Cildinizi hafif nemli bir şekilde bıraktıktan sonra cildinize peeling yapın. Burada çok baskı uygulamamaya özen gösterin. İşlem sonrasında 5 dakika bekleyebilirsiniz.

4. Adım: Tonikleyin.

Cildi tonikleme işlemi daha öncesinde yapmış olduğunuz ya da ileri aşamalarda yapacağınız maskeleri daha iyi absorbe etmesini sağlayacaktır. Bu aşamayı atlamayın. Pamuk yardımı ile cildinize bastırmadan ve göz çevresine dikkat ederek kullanmanız gerekmektedir. Daha sonrasında durulama gerektirmez.

5. Adım: Esans Kullanın.

Korelilerin diğer insanların cilt bakımından ayıran en büyük güzelliği esanslarının olmasıdır. Çok hızlı emilmesi onu serumlardan daha ileriye taşıyor. Aynı zamanda cildin daha uzun nemlenmesine yardımcı olur. Sürdükten sonra masaj yapmayı unutmayın.

6. Adım: Serum veya Ampul Uygulayın.

Cilt tipinize göre serum ya da ampul seçin. Burada tampon hareketler ile cildinize uygulayın. Bu adımda sürdükten sonra 3-4 dakika beklemeniz önemlidir.

7. Adım: Maske Uygulayın.

Bu adımı haftada 1 uygulamanız gerekmektedir. Maskeyi cildinize uyguladıktan sonra bu aşamada cildinize masajla ya da jade roller ile masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

8. Adım: Göz Kremi Kullanın.

Yüzünüzde en unutulan bölgelerden birisi kesinlikle göz altı ve göz çevresidir. Bu bölgeye özel kremler kullanmanız gerekmektedir. Tampon hareketler ile uygulamayı unutmayın.

9. Adım: Nemlendirici Kullanın.

Genellikle Koreli kadınlar ciltlerine salyangoz özlü nemlendiriciler uygular. Bunun nedeni salyangoz maskesinin cildi çok güzel bir şekilde nemlendirmesi ve nemi içerisinde hapsetmesidir. Bu aşama da cildinize en uygun nemlendiriciyi uygulayabilirsiniz.

10. Adım: İhtiyaca Göre Ürün Kullanımı.

Eğer ki sabah bu rutini uygularsanız güneş kremi uygulamanız önemlidir. Bunun haricinde eğer ki bakım rutinini akşam uyguluyorsanız cildinize uyku maskesi uygulayabilirsiniz.

About the author

Merve

Türkiye'nin en büyük kadın bilgi platformunun 'Proje yöneticisi.'

Leave a Comment