Bakım

1 Haftada Saç Uzatma Yöntemleri

Written by Merve

1 haftada saç uzatma yöntemleri aslında birçok insanın yazın gelmesi ile birlikte arattığı bir başlık oldu. 1 haftada saç uzatmak aslında göründüğü kadar zor bir mesele değil. Lakin akıla 1 haftada saç ne kadar uzar? sorusu geliyor. Cevaplar, yazımızda…

İlginizi çekebilir: Kardeşlerim Aybike Melis Minkari kimdir? Yaşı, diziler, ailesi

1 Haftada Saç Uzatan İp Uçları

Saçlarınızı 1 haftada uzatmanız için aslında dikkat etmeniz gereken bazı durumlar söz konusudur. Bunlardan en çok yapmanız gerekenleri listeledik.

Şapka Takmaktan Uzak Durun.

Saç büyümesini tehlikeye atan bir diğer faktör, kökü boğduğu ve gelişimini engellediği için sürekli kep veya şapka kullanımıdır. Ayrıca bu aksesuarların kullanılması saç derisinde mantar oluşumunu kolaylaştırır ve bu nedenle aşırılıklardan kaçınmak önemlidir.

Vitamin Takviyelerinden Yardım Alın.

Şu anda, kökü beslemek ve kafa derisindeki kan dolaşımını iyileştirmek için çeşitli özel vitamin türleri bulmak mümkündür. Bu nedenle, doktorunuza danışın ve saç büyümesini artırmak ve sağlığı iyileştirmek için vitamin endikasyonunu isteyin.

Güneşten koruyun.

Güneşli günlerde dışarıda olduğunuzda, kaçınmaya özen göstermek önemlidir. Güneş ışınları saç tellerini kurutur ve daha kırılgan hale getirir, saç dökülmesi ve parlaklık kaybı olasılığını artırır.

1 Haftada Saç Uzatma Yöntemleri

Normal şartlarda saçlar ayda 1 ila 1.5 cm ama bunu bir kurala getirmemize yok. Saçları çok sağlıklı bir şekilde hızlı yükseltmenin bir yolu vardır.

Avokado ve Tatlı Badem Yağı Maskesi

Avokado ve tatlı badem yağı maskesi yağlar, A ve E vitaminleri ve yağ asitleri bakımından zengindir, saç onarımını ve büyümesini teşvik eder, bu da onu hasarlı ve kırılgan saçlar için ev yapımı bir nemlendirici için iyi bir seçenek haline getirir.

  • 1 olgun avokado;
  • 1 yemek kaşığı tatlı badem yağı

Avokadoyu soyun ve ezin, ardından homojen bir macun elde edene kadar badem yağını ekleyin. 30 dakika beklettikten sonra saça uygulayın ve ardından tüm kalıntıları temizleyerek saçı şampuanla yıkayın. Bu maske haftada bir kez kullanılabilir. 

Muz, Yoğurt ve Bal Maskesi

Muz, yoğurt ve bal maskesi, doğal yağlar, potasyum, vitaminler ve laktik asit açısından zengin olduğu için, saçın nemlenmesini, parlamasını ve onarımını artırmanın yanı sıra, saçı parlak noktalar veya kimyasallarla ev yapımı nemlendirme için iyi bir seçenektir. Kıvırcık, ayrıca bölünmüş veya kuru saçlar için de endikedir. Bu maske polen, bal veya propolis alerjisi olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır.

  • 1 olgun muz
  • 1 kâse doğal yoğurt (250 ml)
  • 3 yemek kaşığı bal

Muzu soyup çatalla ezin. Ardından bal ve yoğurdu ekleyin. Tüm malzemeleri iyice karıştırın ve 20 ila 30 dakika etki etmesi için saça uygulayın, ardından tüm kalıntıları temizleyerek saçı yıkayın. Bu maske haftada iki kez uygulanabilir.

About the author

Merve

Türkiye'nin en büyük kadın bilgi platformunun 'Proje yöneticisi.'

Leave a Comment