Diyet

1 Haftada 1 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Written by Merve

1 haftada 1 kilo verdiren diyet listesi son zamanlarda oldukça popülerlik kazandı. Bunu yemeyi bırakmadan, aşırı kısıtlayıcı diyetler yapmadan ve bilimsel olarak kanıtlanmış bu hileleri takip ederek yapmalısınız. 1 haftada 1 kilo vermek artık hayal değil gerçek. Detaylar, yazımızda…

İlginizi çekebilir: Sıla Dündar kimdir, kaç yaşında?

1 Haftada 1 Kilo Verdiren Diyet Listesi | 1 Haftada 1 Kilo Vermek

1 Haftada 1 Kilo Verdiren Diyet Listesi | 1 Haftada 1 Kilo Vermek

1 Haftada 1 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Kısıtlayıcı diyetleri unutun ve kilo vermek için kardiyo yapmak için kendinizi motive edin. 1 haftada 1 kilo vermek aslında sandığınızdan çok daha kolay. Sağlıklı beslenmeye devam etmek ve günlük kalorilerinizi kalori harcamanıza göre ayarlamak çok daha faydalıdır, aslında her şey bu kadar basit. Bunu uzun vadeli bir hedef olarak kabul edin ve haftada bir kiloya kadar veya daha fazlasını kaybetmek için bu bilimsel olarak desteklenen hileleri takip edin. Kilo vermek için temel şeyin zaman içinde sağlıklı ve sürdürülebilir bir kalori açığını korumak olduğunu unutmayın.. Yani karbonhidratları diyetinizden çıkarmanız değil, yulaf ezmesi gibi en doyurucu olanları tercih etmeniz ve özellikle antrenmandan sonra tavuk, ton balığı veya bakliyat gibi besinlerle protein alımına öncelik vermeniz gerekiyor. Şimdi hemen 1 haftada 1 kilo vermek eyleminin detaylarına göz atalım.

Günde 1.000 Kalori Azaltın ve Yediğiniz Her Şeyi Tartın.

Günde yediğiniz kalori miktarını hesaplayın ve yediğiniz her şeyi tartmaya başlayın. Ayrıca fiziksel aktivitenize göre ihtiyacınız olan kalorileri ve makroları hesaplamak için bir uygulama indirin. 1 haftada 1 kilo vermek işte bu kadar basit. Şimdi tek yapmanız gereken, günlük aktivitenizi, gidip yediğiniz 1000 daha az kaloriye göre ayarlamak.

Daha Fazla Protein ve Lif Tüketin.

Yağınızı mümkün olduğunca en aza indirin ve her öğünde çok fazla protein yemeye ve elma veya yulaf ezmesi gibi doyurucu ve lif açısından zengin besinler tüketin. Daha fazla örnek: tavuk göğsü, baklagiller, az yağlı yoğurt, sebzeler, meyveler… Ve tabii ki günlük ihtiyaçlarımızı karşılamanın hızlı ve kolay bir yolu olan protein içeceklerini de unutmayın.

Meyve ve Sebzelerden Zengin Bir Diyet Uygulayın.

Meyve ve sebzeler, düşük karbonhidrat ve yağ içeriği sayesinde kilo vermek için sağlıklı bir diyete dahil edilmesi gereken iki temel gıdadır. Vitamin, mineral ve antioksidan kaynağıdırlar. Dünya Sağlık Örgütü (WHO), meyve ve sebzeler arasında günlük minimum 400 gr. tüketilmesini önermektedir. Lakin burada 1 haftada 1 kilo vermek adı altında sağlığınızdan olmamaya özen gösterin.

Fazla Şekeri Ortadan Kaldırın.

Şeker, diyette baş düşmanımız haline geldi. Şeker, diyabet, koroner veya otoimmün sorunlar gibi kronik hastalıklara yakalanma riskinin yüksek olmasından doğrudan sorumludur. Muazzam miktarda şeker nedeniyle atılması gereken yiyecekler arasında endüstriyel hamur işleri, enerji içecekleri veya ketçap bulunur.

 

About the author

Merve

Türkiye'nin en büyük kadın bilgi platformunun 'Proje yöneticisi.'

Leave a Comment